ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google звільняє 100 співробітників YouTube і готує нові звільнення

author avatar ProIT NEWS

Сьогоднішнє оголошення Google про звільнення стосується YouTube, де планують звільнити 100 співробітників. Це вже третє оголошення Google про звільнення за вісім днів (інші два були в Google Assistant/Hardware і Google Ads) і десяте таке оголошення компанії за останні 12 місяців, повідомляє ArsTechnica.

Генеральний директор Google Сундар Пічаї каже, що очікується ще більше звільнень цього року. The Verge отримав внутрішнє листування Пічаї зі співробітниками компанії від 10 січня. Так, працівникам повідомили, що треба готуватися до «важкого вибору» у майбутньому і що «деякі команди продовжуватимуть ухвалювати конкретні рішення щодо розподілу ресурсів протягом року там, де це необхідно, і це може вплинути на деякі посади».

Минулого року Google скоротив 12 тисяч робочих місць у січні та продовжував робити менші додаткові скорочення протягом усього року. Пічаї сказав своїм співробітникам, що цього року скорочення відбуватимуться не в такому масштабі й торкнуться не кожної команди.

Думка інвесторів є важливим фактором у всіх цих звільненнях, тож якщо вас цікавить погляд Волл-стріт на чисельність персоналу Google, то ще в березні 2023 року інвестор Крістофер Хон із TCI Fund Management говорив, щоб Пічаї скоротив ще 25 тисяч людей після 12 тисяч звільнень. Він хотів, щоб Alphabet/Google повернулися до чисельності у 150 тисяч співробітників, скільки було у компанії на кінець 2021 року.

Навіть після, здавалося б, нескінченної кількості оголошень про звільнення минулого року станом на 3 квартал 2023 року штат Alphabet все ще становив 182 381 особу. Незважаючи на те, що компанія звільнила понад 12 тисяч співробітників, вона наймала інших людей протягом цього часу, тому за рік чисельність Alphabet скоротилася лише на 4400 осіб.

Протягом багатьох років однією з великих переваг Google було чудове робоче місце з нескінченними бонусами для співробітників і 20% часу на роботу з пет-проєктами. Бюджетні скорочення та ще один рік загрозливих звільнень завдадуть серйозної шкоди й без того жахливому моральному духу в компанії.

Коли засновники Ларрі Пейдж і Сергій Брін представляли Google у листі до фаундерів IPO, вони сказали: «Наші працівники, які називають себе співробітниками Google, – це все для нас». Проте Пейдж і Брін більше не керують, і відтоді компанія дуже змінилася.

Раніше ми повідомляли, що компанія Amazon звільняє сотні співробітників у своїх підрозділах Prime Video та MGM Studio.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.