ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Вечір п’ятниці: важка батарея, дивні персони й інші сюрпризи Apple Vision Pro

author avatar ProIT NEWS

Довгоочікувана VR-гарнітура Vision Pro нарешті надійшла у продаж, і перші користувачі здебільшого вражені окулярами змішаної реальності від Apple. Було багато дискусій про те, чого очікувати перед запуском, але кілька сюрпризів застали рецензентів зненацька, повідомляє HowToGeek.

Батарея важка та велика

Vision Pro використовує знімну батарею вагою 353 грамів (рішення, яке переміщує вагу з вашої голови в кишеню або на пояс). Акумулятор має ємність 3166 мАг, чого, за словами представників Apple, достатньо для приблизно 2 годин звичайного використання (або 2,5 годин перегляду фільмів). Деяким рецензентам вдалося навіть вижати додаткові 30 хвилин зі своїх батарей.

Можливо, найбільшим сюрпризом тут є те, що батарея така важка та велика порівняно із загальною ємністю. iPhone 15 має акумулятор ємністю 3349 мАг, а весь пристрій важить лише 171 грам.

Нілай Патель із The Verge зазначив, що про акумулятор «ледве варто говорити», але сам акумулятор «дуже Apple’івський» з точки зору його обмеженої ємності.

Якщо ви купите запасну батарею за $199, то майте на увазі, що коли ви від’єднаєте один акумулятор, Vision Pro вимкнеться. Потрібно приблизно 45 секунд, щоб пристрій знову можна було використовувати після зупинки.

Ви можете заряджати батарею за допомогою зарядного пристрою на 30 Вт, який входить у комплект, під час використання гарнітури, однак фактично прив’язуючи себе до розетки.

Цікаво, що акумуляторна батарея Vision Pro, здається, приховує величезний кабель Lightning, який можна вийняти за допомогою інструменту для видалення SIM-картки iPhone.

Персони технічно вражаючі, але дивні

Персони – це тривимірні зображення користувачів Vision Pro для використання у розмовах FaceTime. Ви можете створити персону, відсканувавши своє обличчя за допомогою датчиків на передній панелі гарнітури. Звідси ваша особа використовується під час виклику FaceTime, імітуючи ваші вирази обличчя, рухи та навіть розташування рук.

Ця функція була запущена в бета-версії, оскільки вона ще не повністю завершена. Одним із найбільш вражаючих аспектів цих персонажів є те, як Vision Pro може вловлювати мікровирази, рухи рота й інші частини вашого обличчя, які, здавалося б, не будуть добре охоплені датчиками. Ось як це виглядає.

Однак тут відбувається чимало дивовижі. Персони нагадують власника, але виглядають не зовсім по-людськи.

Волосся не рухається і в деяких випадках більше схоже на капелюшок. Те саме стосується будь-яких прикрас чи одягу, які ви носили під час сканування. Функція є одночасно вражаючою із технічної точки зору і трохи тривожною.

Vision Pro не бачить ваших очей

Vision Pro має екран на передній панелі пристрою, відомий як EyeSight. Він призначений для того, щоб створити в інших людей враження, що вони бачать ваші очі.

Камери всередині пристрою спостерігають за вашими очима та виразом обличчя і передають це на дисплей на передній панелі, який з’являється під лінзоподібною плівкою, створеної для ілюзії глибини.

Рецензенти зауважили, що ця функція може призвести до деяких дивних проблем. Наприклад, ваші очі виглядають так, наче розміщені занадто далеко один від одного або в неправильному положенні. Інші ж коментатори припустили, що це функція гарнітури першого покоління, і вона може бути виключена в наступних версіях.

Немає YouTube та Netflix

Кожен, хто сподівається зануритися в YouTube або Netflix, може бути розчарований своїм Vision Pro. Це, безумовно, дві найвідоміші програми, які ще не наявні на гарнітурі. Що здається дивним як для пристрою, який у своєму маркетингу сильно наголошує на унікальних можливостях відеотрансляції.

Вам доведеться використовувати вікно Safari, щоб отримати доступ до двох найвідоміших потокових служб в Інтернеті. Ви також не можете додати їх на головний екран як вебпрограми (як на iPhone або iPad).

Немає унікальної програми

Прямо зараз доступні спеціально розроблені програми Vision Pro, зокрема 3D від Disney, захоплюючі зіркові карти та віртуальні ді-джейські кабінки. Apple адаптувала багато власного програмного забезпечення для роботи на Vision Pro, і існують мільйони програм для iPhone та iPad. Але наразі немає жодної програми, на яку рецензенти вказують як на причину використання Vision Pro.

Ви отримуєте лише один віртуальний екран Mac

Для деяких перспективи використання Vision Pro як дисплея Mac є величезними. Це працює, і це добре працює на гігантському чіткому дисплеї 4K, який можна масштабувати та переміщувати, де завгодно. На жаль, ви можете використовувати лише один дисплей у цій ітерації, що руйнує будь-які ваші надії на віртуальне налаштування кількох моніторів.

Ви все ще можете відкривати інші вікна у visionOS поруч із віртуальним дисплеєм Mac. І ви можете плавно переміщувати курсор між ними та екраном Mac, але все, що вони будуть обмежені програмами visionOS, як-от вікна Safari та програма Notes.

Якісний VR

Просторовий аспект Vision Pro працює дуже добре. Якщо ви пробували доповнену реальність на iPhone, то, ймовірно, звикли до того, що об’єкти здаються плаваючими або збиваються.

Схоже, у Vision Pro достатньо датчиків і камер, спрямованих у будь-якому напрямку, тому це більше не проблема. Кілька рецензентів відзначили, що це найкраще відео та найпереконливіша реалізація змішаної реальності, яку вони коли-небудь бачили, і, враховуючи ціну, це полегшення.

Просторовий звук переконливий (але не приватний)

Два динаміки, спрямовані вниз, забезпечують просторове звучання, яке було високо оцінено. Але інші в кімнаті можуть почути, що ви робите.

Це означає, що якщо ви хочете дивитися фільм під час польоту і не привертати до себе уваги, або ви хочете не відволікати членів команди під час роботи, слухаючи музику, вам потрібно буде вставити навушники. На щастя, ви можете використовувати будь-які Bluetooth-навушники із Vision Pro, за умови, що вони зручно підходять.

Siri – секретарка

Vision Pro є продуктом Apple, тому, звичайно, Siri мала тут з’явитися. Ви можете отримати доступ до більшості функцій за допомогою Siri: запуск і закриття програм, перемикання в різні середовища занурення і диктування тексту.

Існує кілька способів введення тексту за допомогою Vision Pro, і Siri, мабуть, найпростіший з усіх. Вбудовану екранну клавіатуру критикували за низьку швидкість набору тексту, і, як і на будь-якій нетактильній поверхні для набору тексту, досвід роботи на ній далекий від задоволення.

Ви можете диктувати повідомлення, запускати програмне забезпечення і навіть диктувати вголос вебпошук і URL-адреси, поки будете використовувати пристрій.

Нічого не можна змінити (поки що)

visionOS заснована на iPadOS, яка дала Apple велику перевагу з точки зору екосистеми та базової функціональності. Але налаштувань ще немає, у тому числі на головному екрані. Реорганізація ваших програм наразі не підтримується, а це означає, що ви також не можете розміщувати програми в папках.

Натомість ви отримаєте екран програм Apple із папкою «Сумісні програми», призначені для iPhone та iPad. Після цього ви побачите довгий список програм сторонніх розробників, розташованих в алфавітному порядку. Ймовірно, це не було пріоритетом для Apple, або, можливо, компанія просто поки не знає, як реалізувати цю функцію.

Раніше ProIT повідомляв, скільки програм працюватиме з Vision Pro. Netflix і YouTube заявили, що не планують створювати програми, оптимізовані для Vision Pro.

Читайте також на ProIT про Apple Vision Pro: 6 обмежень і помилка zero-day.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.