ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Керувати iPhone одним поглядом: в iOS 18 додадуть цю та інші спеціальні можливості

author avatar ProIT NEWS

Компанія Apple анонсувала нові спеціальні функції для людей з обмеженими можливостями, які дебютують пізніше цього року в iOS 18 та інших її операційних системах (хоча, як зазвичай, Apple не посилається на «iOS 18» передчасно), повідомляє вебсайт новин компанії Apple Newsroom.

Eye Tracking

Головним доповненням є Eye Tracking, який дозволить користувачам iPhone та iPad із фізичними вадами контролювати свої пристрої, просто дивлячись на них.

Функція заснована на штучному інтелекті й використовує фронтальну камеру для налаштування та калібрування за лічені секунди. Ця нова система погляду iOS дещо схожа на Vision Pro.

Функція працює у застосунках для iPadOS та iOS і не потребує додаткового обладнання або аксесуарів.

За допомогою Eye Tracking користувачі можуть переміщатися елементами застосунку та використовувати Dwell Control для активації кожного елемента. Це дає право отримувати доступ до додаткових функцій, таких як фізичні кнопки, скидання та інші жести, виключно очима.

Music Haptics

Music Haptics – це новий спосіб прослуховування музики на iPhone для глухих або слабочуючих людей. Якщо вона увімкнена, Taptic Engine в iPhone синхронізовано відтворює дотики, ритм та вібрацію під звук музики.

Music Haptics працює із мільйонами пісень у каталозі Apple Music і буде доступна у вигляді API для розробників, щоб зробити музику в їхніх застосунках доступнішою.

Vocal Shortcuts

За допомогою голосових команд користувачі iPhone та iPad можуть додати власні кодові фрази, зрозумілі Siri, для запуску ярликів та виконання складних багатокрокових завдань.

Також Apple додає новий режим «Слухайте нетипове мовлення», який допомагає покращити диктування і точність розпізнавання мовлення для користувачів, які страждають на такі захворювання, як церебральний параліч, бічний аміотрофічний склероз або інсульт.

Vehicle Motion Cues

Vehicle Motion Cues – це новий інтерфейс для iPhone та iPad, який може допомогти зменшити захитування пасажирів в автомобілях, що рухаються.

Дослідження показують, що захитування зазвичай викликається сенсорним конфліктом між тим, що людина бачить, і тим, що вона відчуває. Завдяки підказкам руху автомобіля анімовані точки по краях екрана відображають зміни у русі, допомагаючи зменшити сенсорний конфлікт.

Цю функцію можна налаштувати на iPhone або увімкнути та вимкнути в Центрі керування.

Голосове керування в CarPlay

Функції спеціальних можливостей, що з’явилися в CarPlay, включають голосове керування, фільтри кольорів і розпізнавання звуку.

Для людей, які погано бачать, кольорові фільтри візуально спрощують використання інтерфейсу CarPlay. У ньому є функція візуальної доступності, включно з напівжирним і великим текстом.

Завдяки розпізнаванню звуку водії або пасажири, які погано відчувають, можуть включити сповіщення, щоб отримувати повідомлення про автомобільні гудки та сирени.

Спеціальні можливості у VisionOS

Люди з порушенням слуху зможуть скористатися функцією Live Captions на Apple Vision Pro для миттєвого відображення розмов у текстовому форматі.

Ця функція буде використовувати мікрофони в шоломі для розпізнавання мови й трансформації її у текст на віртуальному екрані за допомогою штучного інтелекту.

Крім того, в Apple Vision Pro з’являться функції, такі як Зменшення прозорості, Інтелектуальне інвертування та Придушення мерехтіння світла, призначені для користувачів з обмеженим зором або для тих, хто хоче уникнути яскравого світла та частих мерехтінь.

Всі ці нові функції будуть доступні на пристроях Apple до кінця року. Деякі з них можуть бути доступні у бета-версіях iOS 18 та visionOS 2, які компанія планує випустити 10 червня.

Раніше ми розповідали, як підключити Apple Pencil до iPad.

Читайте й про інші лайфхаки на ProIT: як виконати апаратне скидання Chromebook, як покращити якість звуку під час дзвінків завдяки прихованим функціям iPhone та як оновити SSD меншого розміру до більшого.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.