ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google підтвердив звільнення близько тисячі інженерів (насправді їх може бути більше)

author avatar ProIT NEWS

Криза, спричинена пандемією ковіду, вдарила не лише по команді апаратного забезпечення Google, відповідальній за продукти Pixel, Nest і Fitbit, а й по основній інженерній команді Google і Google Assistant. Google підтвердив The Verge, що скоротив «кілька сотень» посад у кожному з цих підрозділів, тобто звільнив близько тисячі співробітників.

І це лише ті скорочення, про які ми знаємо. Видання попросило представницю Google Кортні Менчіні повідомити, чи це повна чи загальна кількість скорочень робочих місць у цьому раунді звільнень, але вона припинила відповідати на цьому етапі, лише підтвердивши наявні публікації про масштабні звільнення у низці видань, таких як 9to5Google, Semafor і газети New York Times, яка також повідомила про звільнення команди інженерів.

Кортні Менчіні зазначила:

«Кілька наших команд внесли зміни, щоб стати ефективнішими та працювати краще. Деякі команди продовжують вносити такі організаційні зміни, які включають глобальне виключення деяких ролей».

Тому кількість звільнених працівників Google може бути значно більшою.

Станом на 30 вересня 2023 року у материнській компанії Google Alphabet працював 182 381 співробітник, тому приблизно тисяча скорочень робочих місць становила б лише близько пів відсотка від загальної кількості працівників компанії. Зауважимо, що здебільшого під скорочення потрапляють технічні співробітники.

Протягом останнього року чи не щодня ми чули новини про масові звільнення та заморожування найму у великих технологічних компаніях, які раніше були відомі своїми глибокими кишенями й майже нескінченними зручностями для працівників.

Так, на початку 2023 року Amazon оголосила про скорочення 18 тисяч співробітників. У березні компанія заявила, що звільнить ще 9 тисяч працівників зі скороченням робочих місць у відділах кадрів, рекламі, AWS і Twitch.

Meta після скорочення 11 тисяч працівників наприкінці 2022 року   у березні 2023-го звільнила ще 10 тисяч працівників.

Трохи менші цифри в Google (12 тисяч звільнених) і Microsoft (10 тисяч).

Раніше ProIT повідомляв, що Amazon скорочує сотні робочих місць у Prime Video та MGM Studios.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.