ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Meta «впала»: масовий збій у роботі соцмереж по всьому світу

author avatar ProIT NEWS

Сервіс Downdetector зафіксував серйозний збій у роботі низки популярних соціальних мереж.

Від користувачів надходять тисячі звітів про проблеми у роботі сервісів Meta. Зокрема, сьогодні ввечері у Facebook і Messenger користувачі з різних країн (у тому числі в Україні) не можуть увійти у свої облікові записи, а в Instagram перестала оновлюватися стрічка.

Х, YouTube, сервіси Google, Discord, WhatsApp, TikTok та інші популярні сервіси також зазнали збоїв по всьому світу. Крім того, повідомляється про уповільнення роботи Telegram.

Спікер Meta вже офіційно підтвердив проблеми з Facebook та Instagram. У компанії кажуть, що працюють над усуненням проблем, проте про причини поки що не повідомляють.

Масштабний збій відбувається у «супервівторок». Це найбільший день голосування на праймеріз у США, де партії визначаються зі своїми кандидатами у президенти на майбутніх виборах. Чи пов’язаний масовий збій у роботі соцмереж із цією подією, поки невідомо.

Найімовірніше, сьогоднішні збої спричинили ушкодження інтернет-кабелів у Червоному морі. Як повідомляє Sky News, сьогодні там було порушено 25% трафіку, що проходить через Червоне море лініями, які передають дані в Африку, Азію та на Близький Схід.

Критичні пошкодження отримали 4 із 15 підводних кабелів. Зокрема, Asia-Africa-Europe 1 (AAE-1), повідомляє гонконгський провайдер HGC Global Communications Limited.

Щоб пом’якшити наслідки, компанія перенаправляє трафік до Європи через Китай та США в межах системи незайманих 11 кабелів у Червоному морі.

Читайте також на ProIT: Як Twitter, але без Маска. Нова соцмережа Bluesky від колишнього CEO і співзасновника Twitter Джека Дорсі відкрила реєстрацію на платформі.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.