ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Кому вдалося розпочати ІТ-карʼєру у 2023 році? Аналітика Mate academy по junior-айтівцях

author avatar Mate academy Team

Онлайн-академія ІТ-професій Mate academy поділилася головними цифрами та інсайтами, якими відзначився 2023 рік у контексті працевлаштування випускників на junior-позиції. В основі – дані 1189 випускників академії, які почали карʼєру в ІТ минулого року.

Освіта та демографічні характеристики

Світова тенденція, яка прослідковується і на українському ринку, – це зміна ставлення роботодавців до альтернативної онлайн-освіти. Це позитивно вплинуло на доступність ІТ-сфери для людей нетехнічних спеціальностей.

Серед працевлаштованих випускників Mate academy за 2023 рік таких 60%. Фахівців із попередньою вищою технічною спеціальністю – 33%, а тих, хто на момент початку роботи не мав вищої освіти, – 7%.

Найбільшою віковою групою для опанування ІТ є 16-24 роки – 52% працевлаштованих. 39% становить група віком 25-34 роки, а 9% – 35-45 років. Розпочати карʼєру можна й у віці 46+, таких спеціалістів серед випускників 0,3%.

Дані підтверджують і те, що ІТ – це не лише «чоловіча» робота. 37% від загальної кількості працевлаштованих випускників – жінки.

Якщо ж дивитися співвідношення від кількості студентів у конкретному напрямі, то найбільше їх у сфері UI/UX Design – 80%, а найменше у Software Development – 20%. Порівну чоловіків та жінок серед тестувальників.

Шлях до першої роботи в ІТ

Пошук роботи. Якщо у першому кварталі 2023 року кількість відгуків на вакансії задля успішного працевлаштування становила 235, то середня цифра за весь рік зросла до 270. Натомість ситуація з кількістю компаній, у яких кандидат має пройти етапи співбесід до першого офферу, залишалася стабільною весь період. У середньому це від 2 до 6 компаній.

Перша зарплата. У першому кварталі минулого року середня перша заробітна плата випускників становила $663. Середній показник за рік демонструє незначне зниження – $630.

У розподілі за напрямами спостерігається така ситуація: середня зарплата Frontend-розробників становить $518, Java – $733, Python – $563, QA – $591, UI/UX Design – $635.

Формат роботи та місцезнаходження. 39% випускників працюють з офісу, а 61% – на remote. 86% із них працевлаштовані в Україні, 14% – перебувають за кордоном.

Англійська залишається конкурентною перевагою для роботи в ІТ. 53% випускників володіють мовою на рівні Intermediate, 11,1% – Upper-Intermediate, 2,8% – Advanced. Хоча й випускники із нижчими рівнями (Pre-Intermediate – 25,7%, Elementary – 7,4%) змогли працевлаштуватися.

Попри те, що ринок праці не стає простішим для junior-спеціалістів, які тільки розпочинають карʼєру в ІТ, динаміка працевлаштування у 2023 році зберігалась майже на рівних.

За перші шість місяців 2023 року роботу знайшли 558 випускників Mate academy, за друге півріччя – 631. Тримати такі показники вдавалось і завдяки відносній стабільності найму саме продуктовими компаніями.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.