ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

ШІ-інструмент DrugGPT допоможе лікарям призначати ліки

author avatar ProIT NEWS

В Оксфордському університеті розробили ШІ-інструмент DrugGPT, який буде корисним у медицині. Він повинен розв'язати проблеми, які виникають під час призначення і прийому лікарських засобів у Великій Британії, повідомляє The Guardian.

Повідомляється, що DrugGPT діятиме як помічник для лікаря. Річ у тім, що медичні працівники подекуди припускаються помилок, коли призначають ліки пацієнтам. ШІ-інструмент має розв’язати цю проблему – він допоможе лікарю отримати альтернативну думку щодо призначення. Для цього треба буде ввести у чат-бот інформацію про стан пацієнта.

«Він покаже вам рекомендації (дослідження, блок-схеми і посилання) та пояснить, чому рекомендує саме цей препарат», – описав принцип роботи DrugGPT професор Девід Кліфтон, який очолив проєкт в Оксфордській лабораторії.

Деякі лікарі вже використовують чат-боти для перевірки діагнозів і написання медичних довідок або листів. Проте міжнародні медичні асоціації раніше радили лікарям не використовувати ці інструменти через ризик того, що ШІ може надавати неправдиву інформацію.

Однак Девід Кліфтон стверджує, що DrugGPT досягає результатів, конкурентоспроможних з експертами-людьми на іспитах для отримання медичної ліцензії в США.

Водночас видання акцентує, що ШІ-інструмент стане помічником не лише лікарям, а й пацієнтам. Він надаватиме інформацію, яка допоможе їм краще зрозуміти, чому і як слід приймати ліки.

Згідно з дослідженням, опублікованим у British Medical Journal, щороку у Великій Британії фахівці припускаються приблизно 237 мільйонів помилок під час призначення ліків.

Раніше ProIT повідомляв, що Samsung патентує електронну маску для обличчя із вбудованими чипами.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.