ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

SK Hynix: модулі пам’яті CAMM з’являться у настільних комп’ютерах

author avatar ProIT NEWS

У 2022 році компанія Dell здивувала світ технологій, оголосивши, що розробила абсолютно новий стандарт пам’яті ноутбуків під назвою CAMM. Відтоді новий дизайн був сертифікований для використання SO-DIMM як офіційного стандарту для пам’яті ноутбуків, але тепер у SK Hynix кажуть, що з часом він також з’явиться на настільних ПК. Про це повідомляє Extreme Tech.

Dell CAMM
На цій ілюстрації показано, як двосторонні модулі CAMM економлять місце на материнській платі ноутбука. Авторство: Dell

Завдяки цьому стає зрозуміло, що використання модулів CAMM на материнській платі настільного комп’ютера вимагатиме повної переробки компонування частин.

Замість того, щоб встановлюватися у вертикальні слоти, як у модулях DRAM, які ми використовуємо зараз, модулі CAMM розташовані горизонтально і вкручуються у роз’єм, тому ви вже можете уявити, як дизайн материнської плати може змінитися для підтримки CAMM. Вказані модулі також тонкі й плоскі. Це може обмежити кількість модулів, які можна встановити на платі ATX, оскільки чотири з них займуть забагато місця.

Стандарт, розроблений для настільних ПК, є другою ітерацією специфікації CAMM2. Цей стандарт, який JEDEC оголосив лише місяць тому, дасть змогу виробникам пам’яті почати створювати модулі для заміни SO-DIMM для ноутбуків.

У JEDEC кажуть, що CAMM2 призначений для DDR5. Оскільки він зараз перебуває у процесі повсюдного поширення, як і модулі DDR4, які вони замінюють, тож не варто очікувати, що CAMM з’явиться, доки DDR6 не буде готовий, а це буде приблизно у 2025 році.

Однією з проблем колишнього стандарту SO-DIMM, принаймні щодо пам’яті DDR5, є те, що він перевищував DDR6-6400. CAMM забезпечить набагато вищу швидкість і щільність мобільної пам’яті, але її переваги для настільних комп’ютерів перед традиційними картами пам’яті ще необхідно перевірити.

Зауважимо, що модулі DDR5 досягають 8000 МГц, і шлях до DDR6 і DDR7 ясний, тому ще доведеться отримати набагато більше інформації про CAMM для настільних комп’ютерів, перш ніж стане зрозуміло, чому він кращий за вертикальні модулі DRAM.

Можна припустити, що малопотужні модулі CAMM можуть забезпечувати економію енергії, але зазвичай це більш важливо для мобільних пристроїв, аніж для настільних ПК.

Читайте також на ProIT: Американський виробник чипів Micron представив модулі розширення пам’яті, які підтримують Compute Express Link (CXL) покоління 2.0 та оснащені до 256 ГБ DRAM (працює через інтерфейс PCIe x8).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.