ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Шанувальникам ретро-комп’ютерів: SCSI представив нові SSD

author avatar ProIT NEWS

Компанія Solid State Disks Ltd (SSDL) випустила новий продукт на основі SCSI, повідомляє Tom's Hardware.

SCSI Flash-Fast – це 3,5-дюймовий змінний накопичувач форм-фактора, який може замінити будь-який старий жорсткий диск SCSI із 68- або 80-контактним роз’ємом.

Компанія рекламує кілька переваг: легка заміна апаратного забезпечення, швидкість читання/запису до 80 МБ/с, знижений шум, знижене енергоспоживання, вибір Compact Flash (CF) або M.2 SSD, а також додатковий Ethernet порт.

Шанувальники ретро-комп’ютерів ще можуть використовувати й старі системи ПК або Mac із пристроями зберігання SCSI – просто для розваги. Однак директор із продажу та маркетингу SSDL Джеймс Хілкен зазначив, ще існують системи, які використовуються в аерокосмічній, оборонній, виробничій, медичній, телекомунікаційній та інших галузях. Вони були розроблені десятиліття тому й оснащені найсучаснішими на той час жорсткими дисками art SCSI.

Хілкен нагадав, що багатьом жорстким дискам SCSI вже 20 років і більше. Крім того, що вони застарілі й незамінні, ці диски все частіше виходять із ладу.

SCSI Flash-Fast можна конфігурувати як швидке оновлення або заміну диска SCSI.

У SSDL зазначили, що флеш-накопичувач може відтворювати точну поведінку жорсткого диска SCSI, який він замінює, тобто не потрібно вносити жодних змін у головну систему. З цією метою SCSI Flash-Fast можна налаштувати на сумісність із хостами SASI, SCSI-1, SCSI-2 або Ultra3, а також розміри секторів диска 256, 512, 768, 1024, 2048 або 4096 Б.

Хілкен стверджує, що можна замінити старий жорсткий диск і вставити новий SCSI Flash-Fast, й «хост-система не виявить різниці». Яку б конфігурацію ви не вибрали, нова система має бути тихішою, менш енергоємною, швидшою та надійнішою.

Деякі інші приємні особливості цього продукту включають глибину інших параметрів конфігурації SCSI, які можна регулювати, а також можливість оновлення мікропрограми пристрою через USB.

І останнє, але не менш важливе: SSDL надає додатковий порт Ethernet, який можна використовувати для таких завдань, як віддалене резервне копіювання та перезавантаження.

Якщо ви перейдете за посиланням на вебсайт SSDL, то побачите, що фірма має безліч інших варіантів підключення до SCSI, таких як дискети, магнітооптичні пристрої, стрічкові накопичувачі та жорсткі диски для 50-, 68- та 80-контактних роз’ємів SCSI зі слотами для флеш-пам’яті. Більшість із них також можна налаштувати за допомогою портів Ethernet.

Нескладно зрозуміти, чому нові продукти SCSI Flash-Fast отримали в назві частину Fast. Їхня продуктивність 80 МБ/с може здатися мізерною порівняно із сучасним сховищем, але інші продукти SSDL SCSI в каталозі фірми здатні лише на 10 МБ/с.

Раніше ми повідомляли, що Western Digital припинить продаж SSD.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.