ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Stacklet застосовує генеративний ШІ для спрощення хмарного управління

author avatar ProIT NEWS

Stacklet надав ранній доступ до інструменту Jun0, який використовує генеративний штучний інтелект (ШI) для покращення керування хмарою і зменшення витрат, повідомляє DevOps.com.

Генеральний директор Stacklet Тревіс Стенфілд заявив, що мета полягає в тому, щоб зробити можливим автоматичне виведення рекомендацій і реалізацію політик за допомогою суміші великих мовних моделей (LLM), навчених на основі даних, зібраних через базу даних компанії Stacklet AssetDB.

Доступ до нього через інтерфейс природної мови Jun0 дає змогу декларативно керувати хмарними обчислювальними середовищами за допомогою текстових запитів для створення політик, які можна реалізувати як код. Це усуває потребу у спеціалізованому досвіді програмування, додав Стенфілд.

ІТ-команди можуть використовувати текст для запуску запитів, що стосуються будь-яких операцій, витрат, питань безпеки та відповідності, а потім візуально тестувати політики, створені в межах сухого запуску, перш ніж застосовувати їх у масштабі.

По суті, Jun0 суттєво знижує рівень досвіду, необхідний для успішного управління хмарними обчислювальними середовищами, спрощуючи створення політик управління, зазначив посадовець.

Команди DevOps зазвичай мають завдання забезпечити оптимальне керування хмарними обчислювальними середовищами за допомогою політик, які здебільшого реалізуються як код у робочому процесі DevOps. Однак реалізація політики як коду зазвичай передбачає оволодіння предметно-спеціальною мовою програмування.

Зараз Stacklet обґрунтовує вищий рівень абстракції, який усуває необхідність оволодівати ще однією мовою програмування для керування хмарними обчислювальними середовищами.

Що стосується впровадження генеративного ШІ у робочі процеси DevOps, то для цього ще зарано. Але вже очевидно, що впровадження найкращих практик стане значно легшим. Практики DevOps ось-ось демократизуються таким чином, щоб зменшити когнітивне навантаження, необхідне для їх впровадження.

Окрім збільшення кількості прикладних середовищ, якими команда DevOps зможе ефективно керувати, генеративний ШІ зробить DevOps доступним для ширшого кола організацій, які раніше не мали змоги найняти й утримувати інженерів програмного забезпечення.

Багато з цих інженерів також повинні мати можливість витрачати більше часу на вирішення складніших проблем, а не, наприклад, на написання скриптів.

Розробники вже використовують генеративні інструменти ШІ, щоб швидше створювати більше коду. Загальний розмір кодової бази, якою повинні керувати команди DevOps, буде тільки збільшуватися. Більшість організацій не зможуть найняти невелику армію інженерів програмного забезпечення для керування цією кодовою базою, тому інструменти, які надаються наявним командам DevOps, потребують удосконалення.

Проблема полягає в тому, щоб зменшити розрив між теперішнім моментом і часом, коли інструменти ШІ наступного покоління стануть загальнодоступними. Так чи інакше, очевидно, що спосіб управління DevOps ніколи більше не буде таким, як до цього.

Раніше ми повідомляли, що опитування підтверджує сплеск неперевіреного коду: ChatGPT призводить до кризи DevOps.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.