ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Світовий ринок чипів зросте до рекордних $588 мільярдів у 2024 році

author avatar ProIT NEWS

Згідно з прогнозом галузевої організації, світовий ринок напівпровідників у 2024 році зросте на 13,1% до рекордних $588,36 мільярда завдяки зростанню попиту на мікросхеми, які використовуються для штучного інтелекту. Про це повідомляє Kyodo News.

World Semiconductor Trade Statistics, організація, створена великими виробниками мікросхем, переглянула свій прогноз зростання на 2024 рік: торік у червні прогноз зростання оцінювався на рівні 11,8%.

Попередній рекорд становив $574,08 мільярда у 2022 році. За оцінками експертів, цьогоріч ринок скоротився на 9,4% до $520,13 мільярда через зниження попиту на чипи памʼяті.

Оптимістичний прогноз з’явився, оскільки галузь почала помічати ознаки відновлення попиту завдяки широкому використанню генеративного штучного інтелекту після запуску ChatGPT.

За видами продуктів чипи пам’яті лідируватимуть у загальному зростанні ринку у 2024 році. Зростання очікується на рівні 44,8% порівняно із попереднім роком.

Очікується, що ринок логічних мікросхем зросте на 9,6%, а ринок датчиків зображення – на 1,7% відповідно.

За регіонами очікується, що у 2024 році найбільше зростання спостерігатиметься у Північній і Південній Америці із прогнозом зростання на 22,3%. Ринок Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де багато компаній мають свої виробничі майданчики для смартфонів і ПК, зросте на 12%.

Зростання японського ринку оцінюється у скромні 4,4%, оскільки він менше виграє від різкого відновлення попиту на чипи пам’яті через відносно менший обсяг продажів продукції.

Раніше ми повідомляли, що у 2024 році Intel планує масове виробництво Arrow Lake 15-го покоління з 2nm (20A) чипом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.