ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

У 2024 році Intel планує масове виробництво Arrow Lake 15-го покоління з 2nm (20A) чипом

author avatar ProIT NEWS

Після запуску процесорів Core Ultra 1-го покоління на вузлі Intel 4 класу 4nm виробник мікросхем планує свій наступний крок.

Санджай Натараджан, старший віцепрезидент і виконавчий директор технологічного відділу Intel, розповів в інтерв’ю Nikkei, що наступного року компанія розпочне масове виробництво 2nm (20А) чипів для процесорів Arrow Lake 15-го покоління. Про це повідомляє ExtremeTech.

Intel roadmap

Якщо компанія почне випускати 2nm чипи у 2024 році, то теоретично це виведе її в авангард галузі, адже TSMC тільки почне виробництво 3nm чипів.

Крім того, не очікується, що TSMC почне виробництво 2nm чипів до 2025 року.

Samsung також бере участь у цих перегонах. У компанії вже повідомили, що планують розпочати виробництво 2nm чипів у 2025 році. Раніше керівництво заявляло, що вони орієнтуються на TSMC у цих перегонах і не вважають Intel реальною загрозою.

Якщо ж остання досягне своєї мети та почне виробництво 20A наступного року, це дасть їй змогу запустити свій перший процес класу настільних ПК на 2nm вузлі у другій половині 2024 року. Очікується, що це буде Arrow Lake.

На відміну від абсолютно нової архітектури Meteor Lake, створеної на основі процесора Intel 4 (раніше 7nm), Arrow Lake буде створюватися з використанням стрічкового транзистора RibbonFET gate-all-around (GAA) замість FinFET.

Також Intel почне використовувати backside power delivery, які вона називає PowerVia, для Intel 20A.

Якщо у наступні 6 місяців Intel почне випускати мікросхеми 20A, то майже на рік випередить TSMC. Компанія досягла мети щодо Meteor Lake, поставивши його після багатьох років затримок, тож схоже, що вона повертається на шлях швидкого переходу від вузла до вузла.

Раніше ми повідомляли, що 3nm чипи TSMC цього року будуть ексклюзивними для Apple, оскільки Intel відстає від графіка.

Читайте також на нашому сайті: ASML та Samsung інвестують $761 мільйон у розробку чипів нового покоління у Південній Кореї.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.