ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

3nm чипи TSMC цього року будуть ексклюзивними для Apple, оскільки Intel відстає від графіка

author avatar ProIT NEWS

Лише продукти Apple отримають 3nm чипи TSMC цього року. Для інших компаній тайванський виробник мікросхем почне виготовляти 3nm чипи вже у 2024 році. Про це йдеться у новому звіті про ланцюг поставок, повідомляє 9to5Mac.com.

До iPhone 6S Apple розділяла виробництво чипів серії A між TSMC і Samsung. Однак згодом TSMC здобула значну технічну перевагу над Samsung й отримала всі замовлення Apple на чип A10 Fusion, який використовується в iPhone 7. Відтоді TSMC стала єдиним постачальником чипів серії A.

Те ж саме стосується й Apple Silicon Mac, де технологічна перевага TSMC дала їй змогу здобути всі замовлення Apple на виготовлення чипів.

Хоча Apple завжди вважалася основним клієнтом для 3nm чипів TSMC, починаючи з iPhone 15 Pro та Pro Max, американська компанія Intel також планувала робити замовлення наприкінці року.

В Intel розуміють, що для комп’ютерів з операційною системою Windows потрібні процесори 3nm, щоб наздогнати продуктивність та ефективність використання енергії як в Apple Silicon Macs, але власні можливості з виготовлення чипів у компанії відстають настільки, що вона не може виробити їх самостійно. План полягав у тому, щоб TSMC виготовляла чипи, розроблені Intel, для її процесорів Arrow Lake.

Однак Digitimes повідомляє, що Intel наразі уповільнила свої плани й не отримає жодних 3nm чипів від TSMC до наступного року. Це означає, що найдосконаліші чипи тайванського виробника мікросхем у 2023 році будуть ексклюзивними для Apple.

Нові виклики виробництва малих процесорів призвели до того, що навіть TSMC має проблеми з досягненням необхідних показників продуктивності для цьогорічної лінійки iPhone.

У квітні компанія повідомила, що не зможе задовольнити попит на 3nm чипи. Однак через скорочення замовлень Apple й відкладення замовлень Intel тепер, здається, їй вдасться поставити всі необхідні 3nm чипи цього року.

Раніше ми повідомляли, що чипи Apple M3 Ultra обіцяють величезний стрибок продуктивності.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.