ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Тропічний острів Ангілья з доменним імʼям .ai заробить мільйони на ШІ-лихоманці

author avatar ProIT NEWS

Маленький острів у Карибському морі тепер сидить на «цифровому скарбі», пише Bloomberg.

Ангілья – тропічна британська територія, відома своїми кораловими рифами та пляжами з білим піском. З 1990-х років острів також відповідає за призначення інтернет-адрес, які закінчуються на .ai. До недавнього часу це було одне із сотень доменних імен для певної країни і його було легко не помітити.

Stability.ai, X.ai Ілона Маска та Character.ai – це лише деякі з популярних стартапів ШІ, які захопили домен .ai, призначений островам і рифам, що входять до складу Ангільї. Багато технологічних гігантів також мають власні вебадреси, що закінчуються на .ai: Google.ai та Facebook.ai спрямовують відвідувачів на вебсторінки своїх компаній, орієнтовані на штучний інтелект, а Microsoft.ai демонструє сервіси компанії Azure AI.

За словами Вінса Кейта, який десятиліттями керував доменом .ai для Ангільї, загальна кількість реєстрацій сайтів, які закінчуються цими двома літерами, фактично подвоїлася за минулий рік до 287 432. За його оцінками, у 2023 році Ангілья заробить до $30 мільйонів комісії за реєстрацію доменів.

Загалом кількість доменів .ai невелика порівняно, скажімо, із кількістю зареєстрованих доменів .com. За словами Метта Зука, професора Університету Кентуккі, який веде багаторічний дослідницький проєкт під назвою ZookNIC і який відстежує реєстрації доменних імен у всьому світі, це близько 160 мільйонів.

Однак для Ангільї це великий бізнес. Територія займає приблизно 35 квадратних миль між Карибським морем та Атлантичним океаном і має населення менш ніж 20 тисяч осіб. Його економіка значною мірою залежить від туризму, який постраждав під час пандемії. Зараз в Ангільї спостерігається різке зростання доходів через підвищений попит на домени .ai й заздалегідь заплановане підвищення ціни на такі реєстрації.

Ціна домену .ai може змінюватися, як і .com або будь-якого іншого доменного імені. Такі реєстратори, як GoDaddy або NameCheap, повинні платити Ангільї фіксовану ціну: $140 за дворічну реєстрацію домену .ai, яка з середини квітня зросла зі $120.

Раніше ми повідомляли, що WordPress пропонує 100-річний план для доменів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.