ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Україна атакує російські НПЗ дронами зі штучним інтелектом

author avatar ProIT NEWS

Україна використовує дрони зі штучним інтелектом для атак на нафтопереробні заводи (НПЗ) на території росії, завдаючи шкоди економіці та військовим можливостям агресора. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело, близьке до розробників української програми безпілотників.

Останнім часом дрони успішно атакували щонайменше 12 нафтопереробних заводів росії. Зокрема, українські БПЛА 13 березня вразили Рязанський нафтопереробний завод Роснафти, один із найбільших у російській федерації, що розташований за понад 500 кілометрів від України. Цей та інші схожі удари можуть свідчити про нову тактику, спрямовану на знешкодження російської воєнної машини, пише видання.

Ці українські удари завдають шкоди величезній російській нафтовій і газовій промисловості, яка, всупереч забороні Заходу на імпорт та обмеження цін, залишається найбільшим джерелом доходу для військової економіки москви.

Точність дронів під час глушіння забезпечується штучним інтелектом. Додатковій точності сприяють датчики безпілотників, зокрема система машинного зору, яка є різновидом ШІ. Ці моделі завантажуються на мікросхему та навчаються розпізнавати місцевість і ціль, до якої прямують дрони. Після розгортання вони можуть самостійно визначати своє місцерозташування.

За даними CNN, кожен апарат має бортовий комп’ютер із супутниковими даними та даними місцевості. Планування польотів відбувається заздалегідь разом із союзниками, а БПЛА дотримуються маршруту, що дає змогу вражати цілі з точністю до кількох метрів. При цьому дрони повністю автономні та не потребують постійного зв’язку із супутниками.

Експерти вважають, що атаки на НПЗ можуть мати значний вплив на економіку росії, яка істотно залежить від експорту енергоресурсів. Ці атаки можуть мати більший вплив на російську економіку, аніж нинішні санкції. За оцінками фахівців, 12-14% російських нафтопереробних потужностей вже виведено з ладу.

Із самого початку повномасштабного вторгнення російської федерації Україна активно використовує безпілотники. Країна інвестувала у власне виробництво й удосконалення далекобійних технологій.

Попри занепокоєння США, українські офіційні особи заявили, що атаки на НПЗ триватимуть задля обмеження можливостей рф фінансувати війну проти України.

Раніше ProIT повідомляв, що військові компанії росії використовують криптовалюту для обходу санкцій.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.