ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Українськи хакери отримали доступ до бази дітей, вивезених з окупованих територій

author avatar ProIT NEWS

Команда KibOrg отримала доступ до «державної» бази даних «Дети Донбасса», яка містить інформацію про викрадених Росією дітей, ідентифікувала причетних до злочинів маріупольських колаборантів, задокументувала окремі випадки вивезень.

В росіян є «державна» база даних (ДБД) «Дети Донбасса», що донині функціонує на окупованій частині Донеччини і яку Львова-Бєлова прагне під’єднати до всеросійської, була введена в експлуатацію у 2016 році. Окупанти подбали про її захист від несанкціонованого заволодіння сторонніми особами. Вона має три рівні доступу до інформації, а для під’єднання необхідне спеціальне програмне забезпечення, яке додатково вимагає індивідуального логіну та паролю. Доступ до бази даних мають лише окремі спеціалісти, яких напряму призначає «державна служба у справах сім’ї та дітей» (ДСССД). На випадок несанкціонованого проникнення до ДБД колаборанти розробили інструкцію, яка їм, зрештою, не допомогла.

Команда KibOrg отримала її повністю, дякуючи ІТ-спеціалістам. Інформація, яку містить система, має виключну цінність у пошуку вивезених з окупованої Донеччини дітей. Вона містить реєстр усиновлених дітей, а також тих, які можуть бути усиновлені; реєстр кандидатів на усиновлення та реєстр опікунів і піклувальників. Окремо також є інформація про дітей, що опинилися у важких життєвих обставинах. І найголовніше — реєстр дітей, які з різних причин були вивезені за межі окупованої частини Донецької області.

Проєкт KibOrg News об’єднує журналістів та IT-спеціалістів, що працюють на «інформаційному фронті». У складі команди KibOrg News працюють хакери, які дістають інформацію з комп’ютерів окупантів. Вони також використовують різні методи OSINT-досліджень для перевірки даних і детального аналізу.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.