ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Українці створили рацію Himera, яку не глушать російські засоби радіоелектронної боротьби

author avatar ProIT NEWS

Як передає Укрінформ, про це у телеграмі повідомив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ворог постійно використовує засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) для протидії Силам оборони. Щоб наші військові завжди мали зв’язок та могли ефективно координувати роботу підрозділів, українські розробники створили радіостанцію Himera», – зазначив посадовець.

Переваги системи Himera: шифрування трафіку ключем 256 біт, робота батареї без підзарядки до 4 діб, високий захист від дії РЕБ, низький рівень виявлення в етері.

Рацію можна інтегрувати в систему ситуаційної обізнаності або використовувати як GPS-маяк – для пошуку й евакуації воїнів. Керувати системою радіостанцій можна просто через застосунок у телефоні.

«Переконаний, що незабаром на фронті буде ще більше таких рацій. Himera стала найкращим defense-tech стартапом ІТ Арени 2023 й отримала $10 тисяч на масштабування та розвиток продукту. Далі – ще більше технологій та інновацій, які рятуватимуть життя наших військових», – наголосив Михайло Федоров.

Долучитися до платформи Brave1 та подати свої проєкти в оборонній сфері можна за покликанням.

Pаніше ми повідомляли, що стартує відбір українських стартапів на міжнародний форум Slush 2023.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.