ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

В Україні з’явилася перша національна хмарна платформа для штучного інтелекту та машинного навчання

author avatar Максим Агєєв
Генеральний директор | De Novo

Сьогодні важливість технологій штучного інтелекту важко переоцінити. Розумні системи вже дають змогу вирішувати безліч рутинних завдань, допомагають робити точні прогнози, ухвалювати оптимальні рішення. І справа не лише в бізнесі.

Штучний інтелект є новим та надважливим елементом національної безпеки й економічного розвитку для будь-якої держави. Адже всі держави, як дружні, так і ворожі до нас, приділяють велику увагу розвитку і впровадженню технологій AI/ML у різних сферах, а тому Україна, враховуючи ситуацію, що склалася, не може відставати в цьому питанні.

Країни та компанії, яким вдасться інтегруватися у стрімкий потік змін, спричинених технологіями AI/ML, отримають величезну перевагу та завжди будуть попереду конкурентів. Саме тому сьогодні такий великий попит на все, що дозволяє швидко і якісно впроваджувати розробки у сфері штучного інтелекту і машинного навчання для реалізації практичних завдань.

Відповідаючи на актуальні запити ринку, компанія De Novo, провідний український провайдер хмарних сервісів та послуг ЦОД, розробила нове сімейство сервісів: ML Cloud, Tensor Cloud і Hosted Tensor Infrastructure (HTI), для задач штучного інтелекту (AI) та машинного навчання (ML).

Ці послуги вже доступні у хмарі. Вони орієнтовані на інженерів машинного навчання, які покладаються на сучасні архітектурні підходи для розробки, розгортання й експлуатації застосунків і хочуть мати вдосталь потужностей для ефективного запуску та підтримки робочих навантажень AI/ML.

Завдяки прозорому ціноутворенню нові сервіси забезпечують 100% передбачуваність витрат, а загальна вартість використання в середньому удвічі нижча, ніж у випадку з аналогічними послугами гіперскейлерів.

Усі зазначені хмарні послуги об’єднані спільною концепцією та забезпечують доступ до найпотужніших у світі Tensor Core GPU NVIDIA H100, що значно прискорюють навчання моделей машинного навчання та підвищують продуктивність команд розробників, проте суттєво відрізняються в деталях:

  • ML Cloud – це розвинена та багатофункціональна платформа, яка надає ML-інженеру повноцінне робоче оточення і звичне програмне середовище.
  • Tensor Cloud та HTI забезпечують потужну, надійну та керовану обчислювальну інфраструктуру на основі тензорних процесорів та контейнерних технологій у колективній або приватній хмарі.
  • Нові хмарні сервіси De Novo для AI/ML створені зусиллями українських фахівців та розгорнуті в українському дата-центрі. Поява цих інноваційних послуг не лише відкриває нові можливості для ML-інженерів, але й свідчить про те, що навіть попри війну інтелектуальний бізнес в Україні продовжує розвиватися, інвестувати в розробки та приносити користь країні у вигляді як сплачених податків, так і створення нових технологічних можливостей у межах всієї країни.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.