ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Samsung відкриває лабораторію, присвячену чипам ШІ нового покоління

author avatar ProIT NEWS

Компанія Samsung створила дослідницьку лабораторію, присвячену розробці нового типу чипа для наступної ітерації штучного інтелекту: ШІ, який розумніший за людину. Про це повідомляє NetworkWorld.

Обчислювальну лабораторію Samsung Semiconductor AGI очолить Дон Хюк Ву, старший віцепрезидент компанії. Вона буде розташована як у США, так і в Південній Кореї.

Єдиною метою лабораторії буде створення напівпровідника, призначеного для задоволення вимог до інтенсивної обробки даних, які Samsung називає штучним загальним інтелектом або AGI. Про це йдеться в дописі на LinkedIn Ке Хюн Кюнга, генерального директора Samsung Semiconductor.

За визначенням розробників Samsung, AGI – це тип штучного інтелекту, в якому моделі мають інтелектуальні можливості навіть більші або принаймні такі ж, як люди, і навчаються самостійно без необхідності попереднього навчання на людських даних. Цей тип технології є значно потужнішим, аніж поточні великі мовні моделі (LLM), яких люди повинні навчати на різних джерелах даних.

Від LLM до AGI

Лабораторія Samsung спершу зосередиться на розробці чипів для LLM, зокрема на застосунках ШІ та сервісах, сказав Кюнг. За його словами, це започаткує розробку більш складних чипів для AGI.

«Щоб розробити чипи, які значно зменшать енергоспоживання, необхідне для роботи LLM, ми переглядаємо кожен аспект архітектури чипа, включно з дизайном пам’яті, оптимізацією легкої моделі, високошвидкісним з’єднанням, вдосконаленим пакуванням тощо», – написав посадовець.

Згодом компанія планує постійно випускати нові версії чипів AGI Computing Lab в ітераційній моделі, яка забезпечить більш високу продуктивність і підтримку все більших моделей за незначну частину потужності й вартості, повідомив Кюнг.

«Завдяки створенню обчислювальної лабораторії AGI я впевнений, що ми матимемо кращі можливості для вирішення складних проблем на системному рівні, властивих AGI, а також запропонуємо доступні й стійкі методи для майбутнього покоління вдосконалених моделей AI/ML», – написав він.

Невикористаний потенціал ринку

Цей крок Samsung схожий на спробу знайти нові джерела доходу на поки що неосвоєному ринку, оскільки її основний бізнес, а саме пам’ять, став товаром.

Дійсно, більшість компаній, які зараз створюють компоненти для обробки комп’ютерів і пам’яті, намагаються йти в ногу зі швидким розвитком ШІ.

Наразі на ринку ШІ-чипів для навчальних моделей домінує NVIDIA, а AMD має певну частку в цьому просторі. Але вони призначені для моделей, що працюють на графічних процесорах, які можуть бути дефіцитними та дорогими, а тому не є довгостроковим рішенням для запуску моделей ШІ.

Компанії шукають альтернативні ресурси для запуску штучного інтелекту, і Samsung сподівається стати однією з перших, хто запропонує напівпровідники для цієї технології.

Раніше ProIT повідомляв, що Intel уклала угоду з Microsoft на $15 мільярдів для розробки новітніх мікросхем.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.