ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Відповіді замість посилань: стартап Perplexity AI революціонізує пошук і скине Google з трону

author avatar ProIT NEWS

Google є домінуючою пошуковою системою з початку 2000-х років, але мільярдер та засновник Amazon Джефф Безос вважає, що штучний інтелект змінить спосіб пошуку інформації в Інтернеті. Про це повідомляє Gizmodo.

Минулого тижня Безос інвестував мільйони в Perplexity AI – стартап, який сподівається революціонізувати пошук за допомогою відповідей, створених штучним інтелектом, і залишити Google у минулому.

«Google розглядатимуть як щось застаріле. Якщо ви можете прямо відповісти на чиєсь запитання, ці 10 синіх посилань нікому не потрібні», – сказав Reuters засновник Perplexity Аравінд Шрінівас.

Штучний інтелект Perplexity схожий на мікс ChatGPT із Пошуком Google, але стартап підходить до самого механізму пошуку інакше, ніж Google. Замість списку синіх посилань Perplexity відповідає на ваше запитання у формі прямої відповіді, створеної штучним інтелектом, і містить гіперпосилання на вебсайти, з яких він отримав інформацію.

Perplexity працює на провідних великих мовних моделях OpenAI та Anthropic, але компанія стверджує, що вона краще надає актуальну й точну інформацію, ніж ChatGPT або Claude.

Згідно з Wall Street Journal, компанія Шрініваса отримала більше фінансової підтримки, ніж будь-який пошуковий стартап за останні роки.

Пошук – це важка сфера, яку Google монополізував протягом останніх двох десятиліть. Проте кілька відомих технологічних новаторів інвестували в Perplexity, у тому числі Джефф Безос і NVIDIA в раунді фінансування у розмірі $76 мільйонів. Раніше в Perplexity також інвестували головний науковий співробітник Meta Ян Лекун і спеціаліст із ШІ Андрій Карпаті з OpenAI.

Навіть сам Google вважає, що відповіді, згенеровані ШІ, стануть майбутнім пошуку.

Як повідомляв ProIT, минулого літа компанія запустила Search Generative Experience (SGE), яка створюватиме швидку відповідь, узагальнюючи найкращі результати з Пошуку Google. Однак Google сховав його в окремій програмі Search Labs. Щойно Google розмістить цю функцію в Пошуку Google, своїй коронній перлині, ми зрозуміємо, що компанія повністю віддана ШІ як майбутньому пошуку.

Приблизно 10 мільйонів людей використовують Perplexity AI для перегляду Інтернету щомісяця, і це одна з перших платформ AI, яка охопила таку велику аудиторію. Наразі він безкоштовний для використання з платним рівнем підписки за $20 на місяць. Сервіс Perplexity дає чудові результати, і вотум довіри від засновника Amazon – це плюс для стартапу, але в нього попереду важкий шлях, щоб посунути Google з трону.

Раніше ProIT розповідав, яким був 2023 рік очима пошуку Google: ТОП найпопулярніших запитів в Україні.

Також ми повідомляли, що Google почне видаляти неактивні облікові записи. Ось як зберегти свій.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.