ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Google почне видаляти неактивні облікові записи 1 грудня. Ось як зберегти свій

author avatar ProIT NEWS

Старі, невикористовувані облікові записи Google і всі пов’язані з ними повідомлення та фотографії можуть бути видалені з 1 грудня. Які кроки вам слід виконати зараз, щоб уникнути втрати старих фотографій, файлів, електронних листів та інших даних, збережених у Google, розповідає Washington Post.

На початку цього року компанія оголосила про плани почати видалення облікових записів, які були неактивними протягом 2 років або довше з міркувань безпеки. За словами представників Google, це стосуватиметься таких продуктів, як Gmail, Google Photos і Google Drive, але не відео YouTube або корпоративних облікових записів.

Однак не панікуйте – ви все ще можете уникнути втрати старих файлів. Видалення почнеться 1 грудня (тобто завтра). Але компанія почне з найбільш очевидних кандидатів, таких як облікові записи, які були створені один раз і більше ніколи не використовувалися. Google завчасно надішле сповіщення на будь-які резервні електронні адреси або номери телефонів, пов’язані з такими обліковими записами.

Переконайтеся, що ваші облікові записи не будуть втрачені.

Увійдіть просто зараз

Найшвидший спосіб уникнути видалення – це використати свій обліковий запис і скинути годинник. Якщо його переповнив спам або ви просто переросли своє старе ім’я облікового запису, увійдіть до нього зараз. Це дасть вам час, щоб вирішити, що робити далі.

Оскільки Google видаляє облікові записи з міркувань безпеки, переконайтеся, що ви увімкнули багатофакторну автентифікацію.

Поверніться до старого облікового запису Google

Що робити, якщо ви не можете просто увійти? Якщо ви забули пароль або ваш обліковий запис зламали, почніть зі сторінки відновлення облікового запису Google і спробуйте скинути його.

Експерти радять використовувати пристрій, з якого раніше входили в той самий обліковий запис, щоб уникнути помилок і повідомити ваш останній відомий пароль. Якщо ви намагаєтеся отримати доступ до облікового запису померлого, скажімо, щоб завантажити його фотоальбоми, то можна спробувати скористатися цією ж порадою.

Якщо ваш обліковий запис призупинено через порушення умов використання або з інших причин, можете спробувати оскаржити це рішення в Google. Спробуйте увійти в обліковий запис і знайдіть опцію «Почати апеляцію». Деяким із цих облікових записів все одно буде дозволено експортувати дані, але це залежить від причини їх вимкнення.

Не довіряйте компанії всі свої дані

Переконайтеся, що у вас є локальна копія ваших найцінніших зображень і документів. Хмарне сховище революціонізувало спосіб збереження цифрових файлів і спогадів, даючи нам змогу отримувати доступ до файлів із будь-якого пристрою.

Але довіряти третій стороні як єдиному місцю зберігання багаторічних електронних листів, фотографій і документів – ризиковано. Компанію можуть придбати, вона може зникнути, змінити правила, почати стягувати плату за зберігання або заблокувати ваш обліковий запис через низку причин, наприклад через порушення умов обслуговування або злам.

Ви все ще можете користуватися хмарними службами – просто переконайтеся, що у вас є план Б, і зберігайте файли ще у будь-якому місці, яке ви повністю контролюєте. Наприклад, на комп’ютері чи жорсткому диску, яким володієте. Навіть зберегти копію у хмарному сховищі іншої компанії краще ніж нічого.

Готуйтеся до найгіршого сценарію просто зараз

Ви можете подумати: «Гей, я перевіряю свій Gmail принаймні раз на годину, це не може стосуватися мене». Незалежно від того, наскільки часто ви онлайн, ви або ваша близька людина можете бути заблоковані в обліковому записі, бо просто забули про нього, стали недієздатним або померли.

Щоб спланувати найгірше, увійдіть у свої облікові записи Google зараз і внесіть кілька незначних змін. Вам не потрібно заходити в налаштування кожного продукту Google, наприклад Gmail і Фото. Натомість зробіть це в основних налаштуваннях облікового запису на myaccount.google.com для кожного свого акаунту Google.‌‌‌‌

Додайте адресу електронної пошти для відновлення. Перейдіть до «Безпеки» й прокрутіть униз до «Резервної електронної пошти». Якщо у вас немає додаткової електронної адреси, то можете додати когось із близьких вам людей.

Налаштуйте свій план спадщини: перейдіть у розділ «Дані та конфіденційність» і прокрутіть униз до «Скласти план для вашої цифрової спадщини», щоб відкрити диспетчер неактивних облікових записів. Ви можете додати резервну контактну інформацію для себе та вибрати до 10 інших людей, яких повідомлять, якщо ваш обліковий запис неактивний протягом вибраного періоду часу: 3, 6, 12 або 18 місяців.

Для кожної особи, яку ви додаєте, виберіть, до якої інформації вона матиме доступ. Наприклад, ви можете переконатися, що ваш партнер або інший близький родич має доступ до вашого облікового запису Google Drive. У них буде 3 місяці, щоб отримати доступ до даних після того, як вони стануть неактивними.

Не хочете, щоб хтось інший бачив ваші файли та повідомлення? Також існує можливість самознищення облікового запису (видалення) після того, як ви неактивні протягом певного часу.

Резервне копіювання усіх ваших даних в Google

Використовуйте Google Takeout. Google має можливість експортувати ваші дані з різних служб. Google Takeout містить величезний список із 50 варіантів – від чатів Google й електронних листів до історії покупок Google і календарів.

Файли можуть мати різні формати, деякі з них менш зручні для користувача, ніж інші. Якщо вас турбує лише наявність копії інформації, а не відсутність доступу до неї, збережіть файли на зовнішній жорсткий диск і зберігайте у безпечному місці.

Якщо ви хочете мати доступ до файлів, збережіть їх у форматі, який працює з іншими програмами, якими ви користуєтеся. Наприклад, завантажте усю свою поштову скриньку як файл «MBOX», який можна відкрити в локальній програмі електронної пошти на вашому комп’ютері.

Перемістіть файли Google Drive. Якщо хочете перемістити файли зі старого облікового запису Google Drive, то спочатку надайте до них доступ обліковому запису, на який ви переходите. Потім у головному вікні Google Drive натисніть «Поділитися», виберіть акаунт, потім натисніть «Передати право власності». Увійдіть в інший обліковий запис і прийміть право власності.

Поділіться своїми фотографіями. Google Photos – чудовий інструмент для об’єднання розрізнених колекцій фотографій, але для цього все одно потрібна резервна копія. Ви можете використовувати Takeout для експорту зображень і збереження на жорсткий диск. Також можна експортувати свої бібліотеки Google Photos безпосередньо в інший фотосервіс: Flickr, Microsoft One Drive або SmugMug.

Якщо у вас є інший обліковий запис Google, ви можете поділитися з ним усією бібліотекою фотографій на випадок, якщо з одним із облікових записів щось трапиться.

Google Photos дає змогу автоматично ділитися фотографіями лише з одним «партнером». Перейдіть у налаштування та додайте партнера, а потім виберіть, чи хочете ви поділитися всіма своїми фотографіями, чи лише зображеннями із певними обличчями та з якої дати.

З іншого боку, ця особа (або ваш інший обліковий запис) може налаштувати автоматичне збереження спільних зображень, створюючи другу копію ваших фотографій.

Раніше ProIT повідомляв, що Google тестує нижню панель пошуку у застосунку на Android: що це означає для користувачів.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.