ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

​Військова розвідка України зламала податкову службу рф: знищена уся база даних та резервні копії

author avatar ProIT NEWS

Кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили чергову успішну спецоперацію на території росії. Цього разу вони атакували податкову систему держави-агресора, повідомляється на сайті ГУР.

Під час спецоперації воєнним розвідникам вдалося проникнути в один із добре захищених ключових центральних серверів ФПС рф, а далі – у понад 2300 її регіональних серверів по всій росії, а також на території тимчасово окупованого Криму.

Внаслідок кібератаки всі сервери отримали шкідливе програмне забезпечення.

Паралельно у такий же спосіб була атакована російська ІТ-компанія Office.ed-it.ru, яка обслуговувала ФПС рф.

У результаті двох кібератак були повністю ліквідовані конфігураційні файли, які роками забезпечували функціонування розгалуженої податкової системи російської федерації, знищена уся база даних та її резервні копії (backup).

Зв’язок між центральним офісом у москві та 2300 російськими територіальними управліннями паралізований, як і між ФПС рф та Office.ed-it.ru, що була для податкової дата-центром (банком даних).

Фактично йдеться про повне знищення інфраструктури одного з основних державних органів країни-агресорки та численних супутніх даних її податкової за великий часовий період, зазначили у ГУР.

Інтернет-трафік податкових даних у масштабах всієї росії опинився в руках воєнної розвідки України.

Відновити роботу податкової росіяни безуспішно намагаються уже четвертий день поспіль. За оцінками фахівців, параліч у роботі ФПС рф триватиме щонайменше місяць.

Водночас «реанімація» податкової системи держави-агресора у повному обсязі – неможлива. Росія втратила контроль над податками й зборами.

Нещодавно воєнна розвідка України провела успішну кіберспецоперацію щодо Федерального агентства повітряного транспорту рф (Росавіації) й отримала доступ до закритих службових даних російського відомства.

Раніше ProIT розповідав про хакерську атаку на «Київстар».

Також ми публікували хроніки російсько-української кібервійни.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.