ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Використання команди pv у Linux

author avatar ProIT NEWS

Команда pv є досить незвичайною командою Linux, але вона може надати деяке розуміння команд, особливо тих, які надсилають дані через канали. Про це повідомляє NetworkWorld.

Назва «pv» означає «pipe viewer». Ви зможете встановити його за допомогою однієї з цих команд:

Коли ви вставляєте команду pv у конвеєр між двома процесами, її стандартний вхід буде передано до її стандартного виводу, а прогрес буде показано на стандартній помилці. Він зазвичай використовується для відображення таких речей, як час, що минув, завершений прогрес (індикатор у відсотках), поточна швидкість передачі даних (також називається швидкістю пропускної здатності), передані дані й очікуваний час завершення.

У цьому першому прикладі команда pv з параметром -p (прогрес) перевіряє файл і надсилає дані через канал до команди wc.

Числа (як ви можете зрозуміти) представляють кількість, яку надає команда wc (тобто рядки, слова та символи у файлі).

Команда pv забезпечила довгу смугу знаків рівності, навіть незважаючи на те, що в такій швидкій команді не потрібно було б заспокоюватись. Цей простий приклад має на меті показати вам, чого очікувати, коли ви звикнете до команди.

У наступному прикладі pv просто копіює файл до /tmp, одночасно надсилаючи деякі дані під час руху.

Зауважте, що смужка показує перебіг виконання завдання. Також ми бачимо розмір файлу (22.1KiB) і швидкість його переміщення в каталог /tmp (136MiB за секунду).

З параметром -t (таймер) pv відображає час виконання, а команда wc показує статистику для рядків, слів і символів у файлі.

У наступній команді створюється резервна копія локального каталогу відео, а команда pv надає розмір результуючого файлу та використану швидкість (10,3 МБ/с). Через швидкість потрібний час не становив навіть 1 секунди.

Ось файл, щоб ви могли зрозуміти його розмір:

Деякі з найбільш часто використовуваних параметрів для команди pv включають наступне. Однак сторінка довідки є досить великою. Її варто переглянути, якщо ви захочете побачити, що ще можна зробити за допомогою цієї команди.

Підсумки

Команда pv особливо корисна, коли ви виконуєте завдання, які потребують багато часу, і вам потрібен зворотний зв’язок, який відображає ваш прогрес.

Читайте також на ProIT: PHP падає в індексах популярності мов. Python – на перших місцях.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.