ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Прибуток Samsung знизився до 14-річного мінімуму

author avatar ProIT NEWS

За оцінками Samsung Electronics Co. Ltd., у другому кварталі її операційний прибуток впав на 96% до мінімуму за 14 років, повідомляє Silicon Angle.

У компанії заявили, що її консолідований операційний прибуток за 3 місяці становить $459 млн. У той же період минулого року операційний прибуток був на рівні $10,8 млрд.

Продажі Samsung також знизились і за оцінками компанії становлять $46 млрд, що на 17,4% менше ніж торік.

Samsung є найбільшим у світі виробником мікросхем динамічної оперативної пам’яті та флеш-пам’яті. За останні кілька кварталів ціна на модулі DRAM значно знизилася, що негативно впливає на маржу виробників напівпровідників. Попит частково зменшився через уповільнення продажів персональних комп’ютерів і телефонів.

Зниження прибутку Samsung на 96% відбулося незважаючи на те, що компанія прогнозувала «обмежене відновлення попиту» на ринку мікросхем пам’яті протягом другого кварталу. Керівництво сподівалося, що випуск нових смартфонів і просування ПК сприятимуть збільшенню замовлень мікросхем.

Раніше цього року Samsung оголосила про плани «значно» зменшити виробництво пам’яті, що може призвести до зростання цін у довгостроковій перспективі. SK Hynix Inc. і Micron Technologies Inc. – головні конкуренти Samsung на ринку пам’яті, також зробили подібні кроки.

Тим не менш, першочерговим завданням компанія бачить збільшення кількості виробництва флеш-чипів V7 і V8. V7 і V8 – це останні покоління флеш-пам’яті Samsung, які забезпечують на 20% вищу швидкість і споживають на 14% менше енергії.

Також компанія планує прискорити перепрофілювання виробничих ліній DRAM для виробництва чипів DDR5. DDR5 – остання версія технології пам’яті DRAM, яка забезпечує суттєві покращення продуктивності порівняно з обладнанням попереднього покоління, а також підвищення енергоефективності.

Samsung використовуватиме деякі перепрофільовані виробничі лінії для виробництва мікросхем на основі LPDDR5x. Це більш енергоефективна версія DDR5, оптимізована для смартфонів. Технологія також використовується в деяких інших пристроях, включно з компактними ноутбуками.

Компанія очікує відновлення продажів чипів пам’яті у другій половині 2023 року. Згідно з даними гіганта електроніки, зростання попиту буде спричинено споживачами високопродуктивних обчислювальних машин – операторами суперкомп’ютерів та автомобільним сектором.

Раніше ProIT повідомляв, що Samsung Electronics відкриває доступ до програми Self-Repair у Європі.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.