ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

9 мільйонів запитів щохвилини: як зростає активність в Інтернеті – дослідження

author avatar ProIT NEWS

У 2023 році спостерігається значне зростання щохвилинних пошукових запитів у Google порівняно з минулим роком. Ці дані виявили під час дослідження, проведеного найбільшим хмарним оператором України Ucloud. Згідно з дослідженням, зростання активності в Інтернеті вимагає збільшення площ збереження даних.

Експерти компанії проаналізували інформацію з різноманітних ресурсів, які відстежують користування глобальними сервісами, в тому числі тих, що зберігають дані у хмарах.

За останній рік середня кількість пошукових запитів щохвилини у Google збільшилася на 65%. Якщо у 2022 році здійснювалося 5,9 мільйона пошуків кожні 60 секунд, то у 2023-му ця позначка сягнула цілих 9 мільйонів. Через збільшення популярності Інтернету та кількості користувачів зростає необхідність збереження більшої кількості інформації.

Світ постійно глобалізується. Кількість населення на планеті вже перевищила 8 мільярдів, з яких 5,16 мільярда – користувачі всесвітньої мережі. Це приблизно 64,4%. Водночас в Україні ця кількість зросла до 72%.

У середньому кожна людина щодня проводить у всесвітній мережі не менш ніж 3 години. Нерегулярними юзерами є 13% громадян, а взагалі не користуються інтернетом 14% опитаних.

«Чим далі, тим більше людей користуються інтернетом. Ця тенденція зберігається не лише у світі, а й в Україні. Наприклад, ми постійно збільшуємо потужності наших каналів передачі. Саме тому виникає потреба ще більше дбати про збереження своїх даних», – зазначив Сергій Поляков, керівник департаменту продажів Ucloud.

Повномасштабна війна в Україні вплинула на тенденції у користуванні Інтернетом. Українці почали приділяти набагато більше уваги новинам та інформаційним повідомленням. Водночас у мережі різко зросла кількість дезінформації, що свідчить про активну фазу інформаційної війни.

За даними громадської організації «Опора», найбільше інформації українці отримують із соціальних мереж, телебачення та інтернету (без урахування соцмереж). Саме інтернет з його небезпеками входить до трійки лідерів. Тому дуже важливо навчитися розрізняти фейки, перевіряти правдивість інформації, щоб не стати жертвою інформаційної війни.

Також варто пам’ятати про кіберзахист своєї інформації, адже кількість хакерських атак з початку повномасштабної війни значно збільшилася.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.