ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Amazon розгортає підтримку ключів доступу, але є нюанс

author avatar ProIT NEWS

Компанія Amazon розгорнула підтримку ключів доступу, оскільки стала останнім технологічним гігантом, який приєднався до безпарольного майбутнього. Але, можливо, доведеться ще деякий час зберігати свій пароль Amazon, повідомляє TechCrunch.

Опція встановлення ключа доступу тепер доступна на вебсайті Amazon. Це дає змогу користувачам входити за допомогою біометричної автентифікації на своєму пристрої, наприклад сканування відбитків пальців або обличчя.

Вказані дії значно ускладнюють зловмисникам віддалений доступ до облікових записів користувачів, враховуючи, що їм також потрібен фізичний доступ до пристрою користувача.

Знімок екрана, на якому показано ключ доступу, встановлений у налаштуваннях Amazon.

Але впровадження ключів доступу в Amazon проходить не без проблем, зазначив Вінсент Делітц, співзасновник німецького технологічного стартапу Corbado, який першим задокументував появу підтримки ключів доступу на Amazon.

Фахівець розповів, що наразі немає підтримки ключів доступу у рідних програмах Amazon, таких як застосунок для покупок Amazon або Prime Video, які також перевірив TechCrunch, тобто все одно потрібно використовувати пароль для входу.

До того ж якщо налаштований ключ доступу, але раніше була налаштована двофакторна автентифікація (2FA), Amazon все одно запропонує ввести одноразовий код підтвердження під час входу в систему. Делітц назвав цей крок «зайвим», оскільки ключі доступу усувають потребу у 2FA, адже вони зберігаються на вашому пристрої.

На своєму вебсайті компанія Amazon повідомила:

«Вам усе одно потрібно буде підтвердити одноразовий код після входу за допомогою ключа доступу».

Однак не пояснила, чому. Незрозуміло, чи є вимога щодо кодів 2FA тимчасовою функцією та чи планує Amazon додати підтримку ключа доступу до своїх мобільних застосунків.

Також поки невідомо, чи була підтримка ключа доступу доступна для всіх користувачів Amazon, хоча TechCrunch підтвердив, що ця функція доступна в США, Великобританії, Франції та Німеччині.

Речник Amazon Адам Монтгомері відмовився відповідати на запитання TechCrunch, але зазначив, що Amazon «на ранніх стадіях додавання підтримки ключа доступу для Amazon.com, щоб надати клієнтам інший безпечний спосіб доступу до своїх облікових записів. Незабаром ми матимемо чим поділитися».

Ключі доступу з’явилися на Amazon, коли WhatsApp оголосив, що надає підтримку ключів доступу для всіх користувачів Android, і всього через кілька днів після того, як компанія Google повідомила, що планує зробити ключі доступу методом входу за замовчуванням для всіх власників облікових записів Google. GitHub, Windows 11, TikTok і 1Password розгорнули підтримку ключів доступу.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.