ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Broadcom інвестує $1 млрд у виробництво чипів в Іспанії

author avatar ProIT NEWS

Американський виробник мікросхем Broadcom планує інвестувати кошти у фінансовану Європейським Союзом програму розвитку напівпровідникової промисловості в Іспанії. Про це заявив виконавчий директор компанії Чарлі Каввас, повідомляє Yahoo Finance.

«Радий оголосити про наше рішення інвестувати в екосистему напівпровідників Іспанії у межах програми підтримки виробництва напівпровідників», – написав Каввас у своєму Twitter.

У Broadcom не повідомили, скільки компанія збирається інвестувати, але згідно з повідомленнями Міністерства економіки Іспанії йдеться про $1 млрд. Проєкт охоплюватиме будівництво «масштабного виробництва напівпровідників, унікального в Європі». У міністерстві додали, що місце для будівництва підприємства поки не узгоджене.

Уряд Іспанії планує до 2027 року залучити близько €12 млрд через фонд ЄС, створений для подолання наслідків пандемії коронавірусу, і вкласти ці гроші в розвиток напівпровідникової промисловості країни.

Раніше Уряд Іспанії заявляв, що американський технологічний гігант Cisco Systems Inc. планує відкрити новий центр розробки чипів у Барселоні.

Європейський Союз прагне зміцнити власну індустрію чипів і зменшити свою залежність від поставок із США й Азії, спричинену глобальним дефіцитом напівпровідників і вразливістю у ланцюгах постачання.

У лютому 2022 року Європейська комісія представила громадськості «Закон про мікросхеми» – багатомільярдний план, спрямований на підвищення конкурентоспроможності Європи в секторі напівпровідників.

Ця стратегія, яку вперше представила Урсула фон дер Ляєн у 2021 році, відповідає стратегії Digital Compass, розробленій Європейським Союзом. Вона має на меті виробляти щонайменше 20% сучасних напівпровідників у світі до 2030 року.

Раніше ми повідомляли, що Nvidia Corp., найбільший виробник чипів, планує інвестувати у виробництво в Європі. Intel також розглядає можливість побудувати завод у Польщі в межах розширення присутності у Європі.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.