ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

ChatGPT тепер має доступ в Інтернет

author avatar ProIT NEWS

OpenAI, розробник ChatGPT, спільно з Microsoft підтвердили, що чат-бот тепер може переглядати Інтернет, щоб надавати користувачам актуальну інформацію. Поки що – для платних підписників, повідомляє BBC.

Система на основі ШІ раніше навчалася лише на основі даних до вересня 2021 року.

Цей крок означає, що деякі користувачі преміум-класу зможуть ставити чат-боту запитання про поточні події та переглядати новини.

В OpenAI заявили, що незабаром ця функція стане доступною для всіх користувачів.

Раніше цього тижня також було оприлюднено повідомлення, що ChatGPT навчився розмовляти.

ChatGPT та інші подібні системи використовують величезні обсяги даних для створення відповідей на запити користувачів. Очікується, що це кардинально змінить спосіб пошуку інформації в Інтернеті.

Але досі «знання» чат-бота були «заморожені» у часі. Бази даних було зібрано зі вмісту Інтернету, який існував до 2021 року. ChatGPT не міг переглядати мережу в режимі реального часу.

Так, наприклад, якщо запитати у безкоштовної версії, коли останній раз стався землетрус у Туреччині або чи живий Дональд Трамп, відповідь буде такою:

«Вибачте, але я не можу надати інформацію в реальному часі».

Нездатність ChatGPT враховувати нещодавні події була розчаруванням для багатьох користувачів.

«До появи цієї функції чи можливості потрібно було зайти в Google, у Twitter або до улюбленого видання новин. Тепер ви можете розглядати це як джерело останніх новин, пліток і поточних подій», – говорить Томас Чаморро-Премузік, професор бізнес-психології в Університетському коледжі Лондона.
«Я думаю, що це добре з точки зору отримання швидких відповідей на ваші запитання», – сказав він, але попередив, що без джерела інформація, надана через ChatGPT, може ввести в оману.

Було кілька причин, чому ChatGPT не мав можливості пошуку в Інтернеті: по-перше, вартість обчислень – кожен окремий запит коштує OpenAI кілька центів.

Але що більш важливо, ChatGPT було заборонено повторювати шкідливий або незаконний контент, який чат-бот міг знайти в Інтернеті як відповідь на запит.

На запитання, чому знадобилося стільки часу, щоб дозволити користувачам шукати актуальну інформацію, сам ChatGPT дав три відповіді. Чат-бот сказав, що розробка мовних моделей забере багато часу і ресурсів, що використання реальних даних може внести неточності й що є певні питання з приводу доступу до інформації в режимі реального часу, особливо до авторського контенту без дозволу.

Насправді OpenAI вже дозволила ChatGPT серфити у кіберпросторі у пошуках свіжої інформації, повідомляє The Register.

У травні компанія представила можливість пошуку через Bing для платних клієнтів, але зупинила цю функцію менш ніж за два місяці через стурбованість, що вона може дозволити користувачам обходити платні стінки, які вебсайти використовують, щоб забезпечити перегляд свого контенту лише передплатникам.

OpenAI запевняє, що були введені нові правила, які надають інструкції пошуковим роботам щодо того, яку інформацію можна і не можна індексувати, й «ідентифікація агентів користувачів, щоб вебсайти могли контролювати, як ChatGPT взаємодіє з ними».

Відновлені інтернет-привілеї ChatGPT наразі обмежені платними клієнтами.

«Сьогодні перегляд доступний для користувачів Plus та Enterprise, і незабаром ми розширимо доступ до всіх користувачів», – йдеться у повідомленні компанії в Х.

Читайте також на нашому сайті: ChatGPT тепер знає більше: OpenAI таємно оновила кінцеву дату тренувальних даних?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.