ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Чому підприємства покладаються на JavaScript, Python і Java

author avatar ProIT NEWS

Три мови програмування залишаються найкращим вибором для розробників протягом майже 30 років і залишатимуться в осяжному майбутньому, повідомляє InfoWorld.

Незважаючи на прогрес у хмарних обчисленнях, розробці мобільних пристроїв і штучному інтелекті, повсякденний бізнес підприємств у всьому світі все ще працює на трьох мовах програмування, які дебютували у 1990-х роках. Майже в кожній системі рейтингу JavaScript, Python і Java займають перші місця серед найпопулярніших мов.

У щорічному звіті GitHub «State of the Octoverse» три з чотирьох найкращих позицій щороку із 2014 року займають ці три мови програмування. Чому ж вони залишаються найкращим вибором для розробників протягом майже 30 років?

JavaScript (5,8 мільйонів користувачів)

У той час як Java забезпечувала бек-енд, JavaScript (який, незважаючи на назву, насправді не має нічого спільного з Java) забезпечує основну частину програм. Уся інтерактивність на вебсторінці написана та контролюється за допомогою JavaScript, який протягом десятиліття займає перше місце в рейтингу мов програмування GitHub.

JavaScript і його компаньйон на стороні сервера Node.js стали популярними незабаром після свого дебюту в 1995 році через їхню простоту та універсальність.

Бездоганно працюючи з HTML – мовою, яка використовується для створення вебсторінок, JavaScript зарекомендував себе як стандарт веброзробки, навіть коли з’явилася розробка мобільних застосунків.

Ви знайдете JavaScript у всьому – від Google до YouTube і Facebook, і він чудово розробляє сайти.

Python (5,2 мільйона користувачів)

Основна перевага Python як мови сценаріїв полягає у створенні запитів, автоматизації завдань та аналізі даних. Можливо, це дивно, враховуючи зростання популярності мови програмування в сучасних великих даних та аналітичних програмах, але Python дебютував у 1991 році і є найстарішим із великої трійки.

Усі програми на Amazon, Netflix, Spotify та Instagram написані на Python. У 2019 році він обійшов Java, посівши друге місце у звіті GitHub, а у 2022 році навіть збільшив популярність на 22,5%.

Хоча Python чудово справляється з одноразовими завданнями загального призначення, його найбільшим недоліком є ​​швидкість. Він не відповідає Java у підтримці завдань у реальному часі чи фінансових транзакцій, де важливі мілісекунди. Тим не менш, це залишається найкращим вибором для розробників програмного забезпечення, а також однією з найкращих навичок, які шукають роботодавці.

Java (3,2 мільйона користувачів)

Java забезпечує основну архітектуру програмування для більшості корпоративних програм. Також вона виконує багато важких завдань за лаштунками: забезпечує логіку та інтелект для автентифікації, зберігання, доставки тощо.

Дослідження та звіт Azul про стан Java виявили, що переважна більшість підприємств продовжують використовувати Java у своїх програмних застосунках або інфраструктурі, а 57% цих організацій вказують, що Java є основою більшості (60% або більше) їхніх програм.

Java добре зарекомендувала себе. Створення програм на Java відбувається швидко та легко.

Справжньою перевагою Java є незліченна кількість фреймворків, бібліотек і матеріалів із відкритим вихідним кодом, які дозволяють розробнику дуже швидко створювати програми, знаючи, що поєднання буде працювати, оскільки всі компоненти пройшли випробування.

І не лише завдяки своїй історичній потужності Java утримує перше місце у списку. Кожні 6 місяців Java отримує значні оновлення функцій і можливостей, а також щокварталу випускає незначні вдосконалення, виправлення помилок та оновлення безпеки.

Також вона має гнучкість для адаптації до нових технологій. Java 22. Ймовірно, буде використовуватися для керування застосунками великих мовних моделей і генеративного ШІ для корпоративних програм.

Жодна інша мова програмування не з’явилася з таким імпульсом і силою, щоб посунути з лідерських позицій Java, Python і JavaScript як основні будівельні блоки розробки програмного забезпечення. Вони стали невід’ємною частиною сучасного цифрового бізнесу і залишатимуться актуальними через багато років.

Читайте також на ProIT: PHP падає в індексах популярності мов. Python – на перших місцях.

А ще вам може бути цікаво прочитати на ProIT про вибір правильної мови програмування: тенденції й тренди.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.