ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

F5 оптимізує мережеві програми NGINX: тепер вони доступні за єдиною ліцензією

author avatar ProIT NEWS

На конференції AppWorld 2024 цього тижня компанія F5 оголосила про випуск версії програмного забезпечення як послуги (SaaS) свого портфоліо мережевих програм NGINX, які тепер доступні за єдиною корпоративною ліцензією. Про це повідомляє DevOps.com.

Шон Вормке, генеральний менеджер NGINX, сказав, що NGINX One усуне велику частину проблем, з якими зараз стикаються ІТ-команди підприємств під час впровадження NGINX Plus, NGINX Open Source, NGINX Unit, NGINX Gateway Fabric і Kubernetes Ingress Controller, що надає компанія.

У межах цих зусиль F5 також надає уніфіковану консоль у своєму портфоліо мережевих програм, яка обіцяє оптимізувати керування портфоліо мережевих програм F5.

NGINX One, яка наразі доступна в межах програми раннього доступу, створює платформу як послугу, за допомогою якої корпоративні ІТ-організації можуть використовувати й оплачувати ці можливості за потреби, сказав Вормке.

Основна мета полягає в тому, щоб зменшити загальну вартість мережевих застосунків, усунувши необхідність ІТ-командам самостійно інтегрувати різні елементи NGINX One.

Загалом мережеві програми стали складнішими з появою хмарних застосунків на основі мікросервісів. Знижуючи когнітивне навантаження, необхідне для мережевих застосунків, стає простіше зробити мережеві операції більш природним розширенням робочих процесів DevOps, зазначив Вормке.

Більшість організацій мають певний досвід із мережевими програмами за допомогою проксі-серверів. Але разом з тим, як середовища застосунків ускладнюються, постає потреба у шлюзах і вхідних контролерах для надання цих можливостей у масштабі. У результаті все більше ІТ-організацій починають переглядати свою структуру.

Завжди може виникнути потреба у спеціалізованих мережевих фахівцях для керування фізичною основою мережі. Але оскільки інші мережеві служби стають більш інтегрованими із робочими процесами DevOps, то відповідальність за деякі мережеві служби починає переходити до команд DevOps, які або розгорнуть ці можливості самостійно, або скористаються перевагами платформи SaaS, наприклад NGINX One.

Сьогодні поза межами хмарного обчислювального середовища ІТ-команди досі зазвичай надають віртуальні машини або модулі Kubernetes лише за декілька годин, щоб чекати кілька днів або навіть тижнів, поки мережеве з’єднання буде забезпечено. Оскільки ІТ-середовище стає все більш гібридним, то потрібен більш гнучкий підхід.

Кожній ІТ-організації потрібно буде вирішити, як найкраще підійти до мережевих застосунків із застарілими монолітними мікросервісами у той час, коли ІТ-середовище стало набагато складнішим для управління.

Читайте також на ProIT, кому вдалося розпочати ІТ-карʼєру у 2023 році. Аналітика Mate academy по junior-айтівцях.

Також ми розповідали, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.