ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку

author avatar ProIT NEWS

2023 рік для DevOps виявився роком, коли на індустрію шалено впливали ринкові цикли, повідомляє DevOps.com.

Вперше за тривалий час багато девелоперів стали жертвами звільнень. Так, за даними Crunchbase, у США було звільнено понад 191 тисячу технічних працівників. Сюди не входять працівники, які не проживають у Штатах, тому це число легко може перевищити чверть мільйона.

За 2022 рік було звільнено приблизно половину цієї кількості працівників. Таким чином, за останні 2 роки пішло приблизно 350 тисяч технічних працівників. Для багатьох із цих людей знайти нову роботу виявилося не так легко, як у минулому.

Роботодавці стали більш вибірковими та вимогливими. Знайти віддалену роботу стає набагато складніше. Роботодавці знову хочуть, щоб співробітники були в офісі. Сама основа технологічної інфраструктури також зазнала змін.

Для багатьох крах Silicon Valley Bank у березні став несподіванкою, яка сигналізувала про те, що бізнес більше не буде працювати як зазвичай. Протягом останніх десятиліть SVB був опорою венчурних стартапів. Уся екосистема венчурного капіталу, на яку спирався технологічний світ, була порушена.

У зв’язку із безпрецедентним швидким зростанням процентних ставок бізнес-основи ринку технологічних венчурних інвестицій також зазнали змін. Це призвело до краху понад 3200 венчурних компаній у 2023 році. Багато з тих компаній, які втрималися, отримали повідомлення від правління, що їм не варто сподіватися отримати більше грошей за «підвищених оцінок» до 2024 року або пізніше. Вони повинні тримати свої гроші. Це здається розумним, але у венчурних капіталів завжди є дві (чи більше) сторони медалі.

Ці компанії зазвичай не є прибутковими. Вони щомісяця спалюють гроші. Коли вони скорочуються, то роблять це спочатку за допомогою маркетингу та продажів, і загалом їхнє зростання сповільнюється. Повільне зростання ускладнює залучення коштів за підвищеною оцінкою.

Отже, це перетворюється на спіраль смерті. Вони не ростуть настільки, щоб отримати гроші за гідною оцінкою, але їм наказано припинити маркетингові витрати. Це Catch-22.

На додаток до всіх макроекономічних новин, 2023 рік також був роком, коли, здавалося, повсюди спалахувала війна. Це також вплинуло на техніку. Особливо, коли ці зони бойових дій розташовані у місцях, які підтримують процвітаючу технологічну економіку.

Окрім макроекономічних спадів і воєн, у 2023 році DevOps перейшов до CI/CD із точки зору розробки та розгортання програмного забезпечення. Багато основ DevOps проникли в саму структуру нашої ІТ-інфраструктури. Деякі можуть сприймати це як «смерть DevOps». Але чутки про загибель DevOps дуже перебільшені.

«При всій повазі до Тейлор Свіфт, моя Людина року взагалі не була людиною. Я б сказав, що це ШІ... ШІ має потенціал стати технологією, яка змінить цивілізацію. Як і сам Інтернет, мобільний телефон тощо, ШІ може змінити життя кожного. Це на відміну від технологій, таких як хмара, або методологій, таких як DevOps. Штучний інтелект залучає буквально мільярди доларів інвестицій і рухається вперед із шаленою швидкістю, незважаючи на тих, хто каже, що він повинен сповільнитися. Він обіцяє вторгнутися і зруйнувати кожен куточок ІТ, а також одну бізнес-вертикаль за іншою», – стверджується у статті.

2023 рік був важким роком для технологій, однак вже видно ознаки підйому. Наступний рік має усі шанси стати чудовим роком для світу технологій.

Нещодавно ми повідомляли, що корпорація Microsoft ще рік надаватиме безоплатні хмарні послуги українським держустановам.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.