Fedora-Asahi Linux працює на всіх пристроях MacBook, Mac Mini, Mac Studio та iMac серій Apple M1 і M2
2 хв.

Fedora-Asahi Linux працює на всіх пристроях MacBook, Mac Mini, Mac Studio та iMac серій Apple M1 і M2

author avatar ProIT NEWS

Linux вже працює на Apple Silicon Mac, але починаючи з цього тижня, можна запустити Fedora Linux на Mac M1 і M2.

Це є черговим етапом співпраці між Asahi Linux і проєктом Fedora, який стартував ще у 2021 році, повідомляє 9to5Mac.com.

«Fedora Asahi Remix 39 випущена. Це робить Fedora Asahi Remix першим повним дистрибутивом M1/M2 Linux. Fedora-Asahi Linux працює на комп’ютерах Apple на базі ARM. Зокрема, тепер ви можете запускати дистрибутив на всіх пристроях MacBook, Mac Mini, Mac Studio та iMac серій Apple M1 і M2», – зазначили у компанії.

Якщо ви помітили, що у цій лінійці відсутній один Apple Silicon Mac, то маєте рацію: дистрибутив ще не працює на Mac Pro. Для цього потрібно дочекатися випуску Fedora Linux 40, який також передбачає повну підтримку графіки Apple M1/M2.

У дописі в блозі, опублікованому на початку цього року, команда повідомила, що окрім надання можливості роботи з Linux, проєкт також мав на меті інтеграцію для інших дистрибутивів.

«Наша мета полягає у тому, щоб усі дистрибутиви зрештою інтегрували всю цю роботу, щоб користувачі могли обирати дистрибутив і бути впевненими, що він добре працюватиме на їхніх машинах. Але для того, щоб розпочати цей процес, нам потрібно було створити прототип того, як ця інтеграція виглядає, а це означало, що ми повинні були створити власний дистрибутив. Так народився ремікс Asahi Linux Arch Linux ARM. Ми взяли Arch Linux ARM, додали наше власне сховище пакетів оверлеїв і запакували туди всю нашу роботу з інтеграції. Ми не беремо значної участі у розробці Arch Linux ARM або Arch Linux, а безпосередньо використовуємо репозиторії пакетів Arch Linux ARM для основного дистрибутиву. Наш оверлей лише додає сценарії інтеграції, компоненти завантажувача, пакети підтримки додаткового простору користувача (для таких речей, як аудіо), а також наше роздвоєне ядро ​​та пакети Mesa», – йдеться у повідомленні.

Fedora Asahi пропонує вибір із двох робочих столів.

«Fedora Asahi використовує KDE Plasma 5.27 Long Term Support як середовище за замовчуванням. Розробники стверджують, що це надає smooth desktop без розривів і збоїв, як у macOS. Ви не фанат KDE? Тоді можете використовувати GNOME 45 як робочий стіл. Обидва варіанти робочого столу за замовчуванням використовують віконну систему Wayland. Для сумісності із застарілими програмами X11 він включає XWayland. Також він поставляється із підтримкою OpenGL 3.3, що включає шейдери геометрії із прискоренням графічного процесора і зворотний зв’язок трансформації. Таким чином, Fedora Asahi Remix 39 може похвалитися першою у світі сертифікованою сумісною реалізацією OpenGL ES 3.1 для Apple Silicon, що є важливою віхою у підтримці графіки для цих пристроїв», – розповіли члени команди.

У наступному випуску розробники обіцяють підтримку OpenGL 4.x.

Ремікс встановлюється з macOS і вимагає 13.5 або 14.2. Установка досить проста.

Щоб установити останню збірку випуску, відкрийте термінал і запустіть наступне:

$ curl https://fedora-asahi-remix.org/install | sh

Дотримуйтеся вказівок сценарію, і Fedora Asahi Remix буде встановлено миттєво.

Якщо ви хочете встановити nightly build і мати більше доступних опцій (наприклад, бета-версію та попередні випуски), то скористайтеся цією командою:

$ curl https://fedora-asahi-remix.org/builds | sh

Раніше ми повідомляли, що Fedora Linux 39 тепер доступна для завантаження на основі ядра Linux 6.5.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.