ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Fedora Linux 39 тепер доступна для завантаження на основі ядра Linux 6.5

author avatar ProIT NEWS

Після кількох затримок проєкт Fedora випустив Fedora Linux 39 як останню стабільну версію цього спонсорованого Red Hat дистрибутива GNU/Linux, що містить новітні технології та програми з відкритим кодом. Про це повідомляє 9to5linux.com.

На базі ядра Linux 6.5 доступна версія Fedora Linux 39 із деякими з найновіших робочих середовищ, зокрема GNOME 45 для флагманської версії Fedora Workstation, KDE Plasma 5.27 LTS для версії KDE Plasma, Cinnamon 5.8 для версії Cinnamon. і Budgie 10.8 для версії Budgie.

Під «капотом» усіх версій Fedora Linux 39 є оновлений інструментарій GNU, що складається з GCC 13.2, GNU Binutils 2.40, GNU C Library (Glibc) 2.38 і GDB (GNU Debugger) 13.2, а також оновлених програм за замовчуванням, зокрема останньої версії LibreOffice 7.6, пакету офісних програм і веббраузера Mozilla Firefox 119.

Fedora Linux 39 доступна для завантаження з офіційного вебсайту для 64-розрядних (amd64) та AArch64 (arm64) платформ. Звичайно, цей випуск призначений для нових інсталяцій, оскільки наявні користувачі Fedora Linux 38 незабаром зможуть оновити свої інсталяції за допомогою вбудованої системи керування пакетами.

Щодо системи керування пакетами, то новий випуск Fedora Linux не забезпечує оновленого менеджера пакетів DNF5, який обіцяє швидші операції. Також він не постачається з довгоочікуваним інсталятором Anaconda, який обіцяє оновлений інтерфейс користувача та нові функції під час встановлення Fedora Linux.

Інші зміни у Fedora Linux 39 охоплюють менш дорогі обсяги сховища gp3 для Fedora Cloud для AWS (вебсервісів Amazon), останній графічний стек Mesa 23.2.1 для геймерів Linux, кольоровий Bash prompt за замовчуванням, шрифти Noto для мов, які використовують індійське письмо, а також нові ілюстрації, зокрема нові світлі й темні шпалери за замовчуванням.

Офіційні версії Fedora Linux включають Workstation, Server, IoT, Cloud, CoreOS, Silverblue, Kinoite, Sericea, Onyx, KDE Plasma, Xfce, Budgie, Cinnamon, LXQt, LXDE, MATE, i3, Sway, SoaS, Phosh, Astronomy, Comp Neuro, Design Suite, Games, Jam, Python Classroom, Robotics Suite, Scientific і Security Lab.

Нагадаємо, що вийшов ремікс Fedora Asahi для Fedora Linux на обладнанні Apple Silicon.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.