ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Виходить ремікс Fedora Asahi для Fedora Linux на обладнанні Apple Silicon

author avatar ProIT NEWS

Розробники проєкту Asahi Linux анонсували появу Fedora Asahi Remix як свого нового флагманського дистрибутиву для Apple Silicon. Про це пише 9to5linux.com.

Цими днями Fedora Project проводить щорічну конференцію Flock to Fedora. Серед іншого Asahi Linux Project оприлюднив свій флагманський дистрибутив на основі Fedora Linux, остаточний випуск якого планується наприкінці серпня 2023 року.

«Ми впевнені, що цей новий флагман значно наблизить нас до нашої мети удосконалення роботи з Linux на Apple Silicon. Сподіваємося, що вам сподобається використовувати його так само, як нам подобається працювати над ним», повідомили розробники.

Метою проєкту Asahi Linux завжди було надання повної підтримки Linux для Apple Silicon (наприклад, Apple M1, Apple M2 тощо) для всіх дистрибутивів GNU/Linux, в основному зосереджуючи свою роботу на ядрі та завантажувачах.

До цього часу проєкт Asahi Linux використовував ремікс Arch Linux ARM, щоб дати змогу працювати користувачам, які хотіли цим займатися на Apple Silicon.

Fedora Asahi Remix розпочався у 2021 році. Протягом останніх кількох років розробники Asahi Linux тісно співпрацювали з командою Fedora Linux, щоб повністю інтегрувати підтримку Apple Silicon у Fedora Linux.

До виходу остаточного релізу можна спробувати використовувати Fedora Asahi Remix, дотримуючись інструкцій на офіційному вебсайті. Однак майте на увазі, що дистрибутив наразі нестабільний, тож деякі функції не працюватимуть належним чином.

Fedora Asahi Remix за замовчуванням використовуватиме робоче середовище KDE Plasma.

Щоб дізнатися про силу символів >, >>, &, && та || на Linux, переходьте за посиланням.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.