ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Fedora Linux 40 офіційно випущено із ядром Linux 6.8: ось що нового

author avatar ProIT NEWS

Проєкт Fedora випустив Fedora Linux 40 як останню стабільну версію цього популярного дистрибутиву, що містить деякі з останніх технологій GNU/Linux і програмне забезпечення з відкритим кодом. Про це повідомляє 9to5linux.com.

Випуск Fedora Linux 40 оснащений найновішою та найкращою серією ядер Linux 6.8. Він постачається із робочим середовищем GNOME 46 для флагманської версії Fedora Workstation і робочим середовищем KDE Plasma 6 для Fedora KDE Spin, яке за замовчуванням використовує сеанс Wayland, оскільки сеанс X11 було повністю видалено.

Інші функції Fedora Linux 40 включають:

1) виявлення конфлікту адрес IPv4 за замовчуванням;

2) stable-ssid як режим за замовчуванням для призначення індивідуальних стабільних MAC-адрес з’єднанням Wi-Fi у NetworkManager;

3) увімкнення функцій захисту системних служб за замовчуванням.

Fedora Linux 40 також містить деякі цікаві зміни в управлінні пакетами, такі як видалення Delta RPM і вимкнення підтримки в конфігурації за замовчуванням DNF/DNF5. Це також змінює поведінку DNF, щоб більше не завантажувати списки файлів за замовчуванням. Однак цей випуск не постачається із довгоочікуваним менеджером пакетів DNF5.

Поточний випуск також дає змогу легко інсталювати структуру машинного навчання PyTorch із відкритим кодом за допомогою команди sudo dnf install python3-torch. Однак цей випуск PyTorch включає лише підтримку центрального процесора.

Fedora Linux 40 постачається з оновленим інструментарієм GNU, який складається із GCC (GNU Compiler Collection) 14.0, GNU Binutils 2.41, GNU C Library (Glibc) 2.39, GDB (GNU Debugger) 14.1, Golang 1.22, LLVM 18, Boost 1.83, Ruby 3.3, Podman 5, PostgreSQL 16, PHP 8.3, Kubernetes 1.29 та IBus 1.5.30.

Деякі функції були замінені у Fedora Linux 40, як-от бібліотека libuser і пакунок passwd, які натомість надходитимуть із shadow-utils, пакунки OpenSSL 1.1 і Python 3.7, а також автентифікація NTLM як механізм SASL.

Цей випуск замінює Zlib на Zlib-ng, minizip на minizip-ng, wget на wget2 та iotop на iotop-c.

Інші зміни, які заслуговують на увагу, включають переміщення записів /var/run selinux-policy в /run, а також покращену підтримку уніфікованих ядер, щоб увімкнути завантаження UKI напряму, увімкнення UKI для архітектури AArch64 і додавання варіанту хмарного образу лише для UEFI, що використовує UKI.

Для графічних процесорів AMD Fedora Linux 40 постачається з AMD ROCm 6.0 як останньою версією програмного забезпечення AMD, оптимізованого для робочого навантаження AI та HPC, що забезпечує підтримку найновіших флагманських графічних процесорів для центрів обробки даних AMD Instinct MI300A та MI300X.

Помітні зміни в офіційних Fedora Linux Spins включають останнє середовище робочого столу Cinnamon 6.0 для Fedora Cinnamon Spin, підтримку OSTree для Fedora IoT spin, щоб забезпечити ОС, придатну для випадків використання Edge та IoT, а також Simplified Provisioning.

Крім того, випуски Fedora Silverblue і Fedora Kinoite використовуватимуть bootupd для керування оновленнями завантажувача. У цьому випуску варіанти Fedora на основі rpm-ostree тепер представлені під єдиною парасолькою під назвою Fedora Atomic Desktops, яка складається із Silverblue, Kinoite, Sway Atomic і Budgie Atomic.

Новий випуск Fedora Linux не містить довгоочікуваного інсталятора Anaconda. Його відкладено для наступного випуску Fedora Linux 41, запланованого на кінець цього року.

Fedora Linux 40 тепер доступна для завантаження з офіційного вебсайту для 64-розрядних (amd64) та AArch64 (arm64) платформ.

Раніше ми повідомляли, що Fedora-Asahi Linux працює на всіх пристроях MacBook, Mac Mini, Mac Studio та iMac серій Apple M1 та M2.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.