ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Fortinet розширює лінійку захисту промислових мереж

author avatar ProIT NEWS

Fortinet розширив свій портфель засобів безпеки за допомогою нового апаратного та програмного забезпечення, призначеного для захисту ресурсів, підключених до промислових мереж. Платформа OT Security від постачальника включає новий надійний комутатор і бездротову точку доступу, а також розширену підтримку аналітики та програмного забезпечення для виявлення загроз. Про це повідомляє Network World.

Платформа OT Fortinet включає брандмауери наступного покоління FortiGate (NGFW), комутатори безпечного доступу FortiSwitch, безпечні бездротові точки доступу FortiAP, аналізатор мережевого трафіку й агент безпеки кінцевої точки FortiClient. Разом ці ресурси спостерігають за трафіком OT і захищають кінцеві точки від шкідливих програм, вірусів та інших загроз.

Усе це контролюється флагманською операційною системою FortiOS від постачальника, яка працює з основою Fortinet Security Fabric, яка забезпечує корпоративні ІТ-функції, такі як брандмауери, контроль доступу, автентифікація, SD-WAN, комутація та бездротові послуги.

Кінцева мета полягає в тому, щоб дати змогу корпоративним клієнтам безперешкодно об’єднати OT та корпоративні ІТ-мережі, повідомив Нірав Шах, віцепрезидент із продуктів і рішень Fortinet.

«Security Fabric із розширеними рішеннями у корпоративному середовищі у поєднанні зі спеціально створеними рішеннями OT у платформі безпеки OT забезпечує конвергенцію IT і OT як керівну стратегію для ІТ-директорів і CISO», – зазначив посадовець.

Fortinet додала новий промисловий Ethernet-комутатор FortiSwitch Rugged 424F і точку доступу FortiAP 432F для використання у небезпечних середовищах OT. Комутатор підтримує мережеві протоколи OT у реальному часі й інтегрується із FortiGate NGFW, щоб забезпечити інтегровану безпеку та контроль доступу.

У Fortinet стверджують, що нова точка доступу, як і інші точки доступу в їхній лінійці продуктів, розроблена, щоб дати змогу клієнтам легко сегментувати мережі Wi-Fi, щоб запобігти поширенню атак на незахищені пристрої. Постачальник також додав надійний бездротовий шлюз FortiExtender Vehicle 211F для підключених автопарків, мобільних систем і розгортань OT.

Що стосується програмного забезпечення, то компанія оновила інформаційну панель FortiOS OT View, яка корелює й відображає дані OT. Вона призначена для полегшення для організацій розуміння всієї поверхні атаки (як IT, так і OT) й вжиття заходів із єдиної консолі.

«Клієнти Fortinet, знайомі з FortiOS на корпоративній стороні мережі, отримають переваги від того самого вигляду, відчуття та функціональності в середовищі OT з додатковими функціями OT. Оператори можуть керувати мережевою безпекою, нульовою довірою та безпекою в ІТ та OT, забезпечуючи при цьому дію захисних заходів для підтримки пріоритетів OT щодо безпеки та надійності виробництва», – йдеться у повідомленні компанії.

Крім того, інформаційна панель може інтегрувати дані з FortiAnalyzer, що включає специфічну для OT аналітику, звіти про ризики та відповідність тощо.

Безпека OT має вирішальне значення для захисту кіберфізичних систем, які охоплюють критичну інфраструктуру та галузеві вертикалі.

Крім того, розвідка Fortinet про загрози OT показує, що виробничий сектор стає все більш привабливою мішенню, оскільки зловмисники прагнуть монетизувати перерви у виробництві в межах своїх кампаній-вимагачів.

Згідно зі звітом Fortinet про стан операційних технологій і кібербезпеки за 2023 рік, три чверті організацій OT повідомили про принаймні одне вторгнення за останній рік зі зловмисним програмним забезпеченням (56%) і фішингом (49%) серед найпоширеніших типів інцидентів.

Те саме дослідження показало, що майже 80% респондентів повідомили, що в їхньому середовищі OT є понад 100 IP-пристроїв. Це є свідченням того, наскільки серйозним завданням для команд безпеки є захист загроз, що постійно розширюються.

Додайте до цього труднощі із захистом і «старіння» системи. Зауважимо, що середній вік систем ICS в організаціях становить від 6 до 10 років.

«Для OT пріоритетами є безпека, надійність виробництва та безперервність бізнесу, тоді як пріоритетом ІТ є безперервність бізнесу. Проблеми виробництва OT і безпеки зазвичай є далекими поняттями для ІТ-команд. Технічно мережеві пристрої можуть працювати в суворих умовах навколишнього середовища, а рішення безпеки повинні мати змогу розуміти протоколи зв’язку OT, щоб захистити вразливі пристрої OT», – додали у Fortinet.

Pаніше ми писали: Брандмауери нового покоління 3200F і середнього класу 900G від Fortinet використовують штучний інтелект для швидкого і комплексного захисту від мережевих загроз.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.