ProIT: медіа для профі в IT
4 хв.

Гіпермасштабування у 2024 році: плани найбільших у світі операторів ЦОД

author avatar ProIT NEWS

На тлі різкого зростання попиту на послуги ШІ оператори центрів обробки даних (ЦОД) націлені на швидке і стійке зростання у 2024 році, повідомляє Data Centre Knowledge.

Гіпермасштабні хмарні центри обробки даних є основою цифрової економіки та розвиваються швидкими темпами. Серед великих гравців – Meta, Microsoft, Google й Amazon, а також Oracle та Akamai були дуже активними в перші місяці 2024 року з великими планами на місяці та роки вперед.

Synergy Research Group прогнозує, що протягом наступних 6 років середня потужність гіпермасштабованих центрів обробки даних буде більш ніж удвічі перевищувати поточні операційні гіпермасштабовані об’єкти. Оголошення на початку 2024 року вже демонструють сильну тенденцію до зростання.

Актуальний стан: проєкти гіпермасштабних центрів обробки даних у 2024 році

Amazon Web Services (AWS) оголосила про плани інвестувати $10 мільярдів у будівництво двох комплексів центрів обробки даних у Міссісіпі. Існуючі центри обробки даних AWS розширюються з планами щодо ще 12 зон доступності та ще чотирьох регіонів AWS у Німеччині, Малайзії, Новій Зеландії й Таїланді.

Meta планує побудувати кампус центру обробки даних вартістю $800 мільйонів у Джефферсонвіллі, штат Індіана. Цей об’єкт стане 18-м центром обробки даних материнської компанії Facebook у США та 22-м у всьому світі.

Meta також перебуває у процесі редизайну центрів обробки даних у Куна, штат Айдахо, і Темпл, штат Техас, для нових потреб ШІ.

Корпорація Microsoft зобов’язалася інвестувати $3,4 мільярда у подвоєння своєї інфраструктури ШІ та хмарних обчислень у Німеччині. Це розширення буде зосереджено на існуючому майданчику у Франкфурті й нещодавно запланованій інфраструктурі у Північному Рейні-Вестфалії.

Google Alphabet оголосив про значні інвестиції у новий центр обробки даних, який буде розташований у Waltham Cross, на північ від Лондона у Великобританії, щоб задовольнити зростаючий попит на його послуги.

ШІ змінює ландшафт для гіпермасштабних центрів обробки даних

Провайдери тепер повинні враховувати здатність навколишньої енергетичної мережі підтримувати різке збільшення робочих навантажень, пов’язаних з ШІ.

Беатріс Валле, старший аналітик корпоративних технологій і послуг GlobalData, розповіла, що генеративний ШІ допомагає прискорити проєктування обладнання та центрів обробки даних.

«Потреби в обчисленнях ШІ різко зростуть протягом наступного десятиліття, оскільки дослідження ШІ зростають експоненціально», – зазначила Валле.

Вона додала, що ШІ обумовлює вимоги до вищої щільності серверів у центрах обробки даних, а також спеціальні конфігурації апаратного і програмного забезпечення для досягнення оптимальної продуктивності.

Стівен Діккенс, віцепрезидент і керівник практики в The Futurum Group, також вважає ШІ визначальною характеристикою для гіпермасштабованих операцій центрів обробки даних у 2024 році, що зазвичай включає широкомасштабне розгортання GPU.

Він зазначив, що енергоємні графічні процесори створюють проблеми для і без того перевантажених систем живлення й охолодження багатьох центрів обробки даних.

«У 2024 році глобальний напрям роботи центрів обробки даних відзначений значним зрушенням у бік інтеграції ШІ у функцію Ops і стратегічного розгортання графічних процесорів у великих масштабах. Ці тенденції підкреслюють реакцію галузі на зростаючий попит на обчислювальну потужність і необхідність стабільної роботи», – сказав Діккенс.

Гіпермасштабований шлях до сталого розвитку ЦОД

Дотримання балансу між потребою у зростанні й стійкістю також є головним питанням для операцій гіпермасштабованого центру обробки даних.

Екологічна стійкість є ключовим напрямом діяльності гіперскейлерів у їхніх стратегіях у 2024 році. Всі основні оператори гіпермасштабованих центрів обробки даних мають певну форму сталого розвитку та напрям для оптимізації енергоспоживання.

«Зростання нашої хмарної інфраструктури представляє важливий виклик: масштабування обчислювальної потужності хмари для задоволення попиту клієнтів, а також зменшення впливу хмарних об’єктів на навколишнє середовище», – повідомила Ноель Уолш, CVP із хмарних операцій та інновацій Microsoft.

Компанія планує впровадити свою концепцію сталого розвитку до 2030 року.

Oracle навіть більш агресивна, ніж Microsoft, коли справа доходить до своїх обіцянок щодо сталого розвитку.

«Oracle прагне забезпечити відповідність усіх світових регіонів Oracle Cloud зі 100% відновлюваною енергією вже до 2025 року», – зазначив Лео Леунг, віцепрезидент OCI й Oracle Technology.

Леунг зазначив, що багато ЦОД Oracle Cloud вже живляться від 100% відновлюваної енергії, що дозволяє організаціям використовувати свої обчислювальні послуги більш стійко та з меншим викидом вуглецю. Oracle та її партнери переробили 99,7% апаратного забезпечення, яке вийшло з експлуатації.

Google також активно розбудовує свої центри обробки даних. У 2024 році компанія оголосила про плани розвитку центрів обробки даних у Форт-Вейні, штат Індіана, США, та Уолтемс-Крос, Великобританія.

Google також оголосив про укладення угод про купівлю електроенергії в регіоні EMEA на понад 700 МВт чистої енергії, включно з найбільшими морськими вітровими проєктами в Нідерландах.

«Ми як і раніше прихильні до раціонального використання води в наших ЦОД, оскільки нарощуємо нашу потужність. Наприкінці минулого року, спираючись на наш кліматичний підхід до охолодження центрів обробки даних, ми представили нашу оцінку ризиків для води, щоб запровадити підхід на основі даних для сприяння відповідальному використанню води в наших центрах обробки даних», – повідомили в Google.

Що стимулює будівництво центрів обробки даних?

Аналітик Dell'Oro Барон Фунг визначив чотири ключові причини, чому постачальники гіпермасштабованих хмар і колокаційних послуг змагаються за створення нових об’єктів у всьому світі.

ШІ: Нові центри обробки даних потрібно буде будувати з нуля (а не модернізувати), щоб бути готовими до ШІ, оскільки інфраструктура має унікальні вимоги до охолодження та живлення.

Постачальники послуг будують нові центри обробки даних з ШІ поряд із наявними об’єктами. Коли нові будуть готові, старі можуть бути виведені з експлуатації.

Резервування і стійкість: Постачальники послуг завжди додають нові центри обробки даних в існуючі регіони обслуговування. Для цього є кілька причин: щоб мінімізувати час простою і щоб оптимізувати термін служби (зазвичай це 15 років).

Враховуючи, що хмарні обчислення почали з’являтися приблизно через 10-15 років після будівництва перших ЦОД, настав час для їх оновлення.

Периферійні послуги: Постачальники послуг очікують розгортання більшої кількості периферійних послуг для підтримки варіантів використання, пов’язаних з Інтернетом речей, розумним виробництвом, автономним керуванням і розумною роздрібною торгівлею.

Суверенітет даних: Постачальники хмарних послуг також розширюють послуги й потужності у нових регіонах. Для вимог до продуктивності та суверенітету даних важливо розташовувати дані поблизу користувачів.

У той час як Північна Америка та Європа достатньо насичені з точки зору покриття послугами, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Латинській Америці з’являються нові можливості.

Питання суверенітету даних пов’язане з розташуванням, яке завжди було важливим для операторів гіпермасштабованих центрів обробки даних. Чим ближче центр обробки даних до кінцевого користувача, тим менша затримка. У 2024 році питання суверенітету є особливо важливим для Європи.

Читайте також на ProIT про чотири найперспективніші хмарні посади у 2024 році.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.