ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

Чотири найперспективніші хмарні посади у 2024 році – дослідження

author avatar ProIT NEWS

Перспективи хмарної кар’єри у цьому році надзвичайно хороші. У нещодавньому звіті CIO.com зазначено, що ІТ-організації в технологічному просторі прагнуть у першу чергу заповнити працівниками посади хмарних обчислень у 2024 році.

Як зазначає DevOps.com, ця новина не стане несподіванкою для тих, хто стежить за розвитком хмарних обчислень в останні роки. Компанії практично в кожному секторі перейшли від центрів обробки даних до хмари, оскільки прагнули знайти гнучкість і масштабованість, необхідні для цифрової трансформації.

Нижче наведені сфери хмарної експертизи та професії, які матимуть великий попит протягом року.

Хмарний архітектор

Хоча звіти показують, що витрати на хмарні технології зростають, вони також показують, що компанії витрачають до 32% свого хмарного бюджету. Хмарний архітектор допоможе клієнту досягти суттєвої цифрової трансформації та зменшити витрати завдяки оптимальному дизайну, а також сприяти гнучкості бізнесу.

Щоб досягти успіху у своїй ролі, хмарні архітектори повинні глибоко розуміти бізнес-операції, а також доступні технологічні інструменти.

На відміну від хмарного інженера, який зосереджений на практичній роботі зі створення хмарних мереж, архітектор зосереджується на розумінні потреб бізнесу та використанні технологій для підтримки цих потреб.

Щоб стати хмарним архітектором, потрібно розвинути ділову хватку. Архітектори повинні мати виконавчу присутність, необхідну для зустрічі з керівником, розмовляти їхньою мовою та розуміти їхні проблеми. Вони повинні вміти представляти рішення, продавати рішення та керувати командами, які зрештою розроблятимуть і розгортатимуть ці рішення.

Архітектор підприємства

Архітектор підприємства розширює фокус архітектора хмари на інфраструктуру, процеси та інформаційні системи. Його робота базується на глибокому розумінні існуючих систем в організації та ролі, яку вони відіграють у підтримці операцій.

Подібно до хмарних архітекторів, корпоративні архітектори використовують свій досвід для розробки проєктів, які забезпечують бізнес-цінність.

Архітектори підприємства також допомагають організаціям створювати команди, компетентні у використанні та підтримці хмарних систем. Вони гарантують належну підготовку ключового персоналу, а ресурси залишаються доступними та безпечними.

Згідно з нещодавнім опитуванням, 51% керівників повідомили, що технічні проєкти, у які їхні організації інвестували протягом останніх 2 років, не покращили загальну ефективність бізнесу. Цей сумний факт є причиною того, що архітектори підприємства будуть користуватися великим попитом у цьому році.

Архітектори підприємства не дають ІТ-організації зазнавати невдач технологічних проєктів, які призводять до втрат на мільйони, якщо не мільярди доларів.

Архітектор безпеки

Організації, які стикаються з порушеннями безпеки, зазнають жахливих наслідків. Середня вартість витоку даних у 2023 році становила $4,45 мільйона.

Окрім фінансових витрат, підприємства також стикаються з довгостроковими наслідками репутаційної шкоди. У деяких випадках порушення можуть призвести до судових позовів проти керівників підприємств.

Щоб захиститися від цих ризиків, організації все більше покладаються на архітекторів безпеки. Ці фахівці розробляють методики, необхідні для відбиття кібератак, які стали поширеними у світі бізнесу. Щоб досягти успіху в цій ролі, потрібне глибоке розуміння основних хмарних платформ, найкращих практик безпеки та актуальних загроз безпеці.

Архітектор штучного інтелекту

Масштабованість і гнучкість, які забезпечують хмарні технології, у поєднанні з майже необмеженою обчислювальною потужністю зіграли ключову роль у розвитку та впровадженні штучного інтелекту (ШІ). Архітектори штучного інтелекту зосереджені на тому, щоб допомогти організаціям покращити ефективність їхнього бізнесу шляхом розробки систем ШІ.

Незалежно від того, чи є метою автоматизація, підвищення продуктивності співробітників, покращення прогнозів чи інші інновації, архітектор штучного інтелекту допоможе компаніям розробити рішення ШІ, які сприятимуть прибутковості.

Згідно з нещодавнім звітом, 50% ІТ-лідерів намагалися перенести проєкти штучного інтелекту за межі задуму у 2023 році.

Архітектори штучного інтелекту – це люди, які знають, як допомогти організаціям найкращим чином використовувати переваги технологій ШІ. Архітекторам штучного інтелекту потрібне повне розуміння всіх типів доступних технологій ШІ разом із діловою хваткою, лідерськими навичками, навичками продажу та навичками презентації.

Постійно зростаюча важливість хмарних сервісів у поєднанні з дефіцитом талантів означає, що чотири перелічені вище посади можуть отримати чудовий кар’єрний ріст у 2024 році. Отже, якщо ви готові розпочати нову кар’єру або продовжити її, перед вами відкриті можливості.

Читайте також на ProIT, кому вдалося розпочати ІТ-карʼєру у 2023 році. Аналітика Mate academy по junior-айтівцях.

Також ми розповідали, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.