ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Голландська Yandex продала російський «Яндекс» групі приватних інвесторів

author avatar ProIT NEWS

Нідерландська Yandex N.V. вирішила продати всі свої активи в росії групі приватних покупців, йдеться у пресрелізі компанії. Угода укладена на 475 мільярдів рублів ($5,21 мільярда).

Повідомляється, що продаж здійснюватиметься двома етапами, щонайменше 50% вартості буде сплачено готівкою.

Закриття угоди планують завершити у два етапи: перший, як очікується, у першій половині 2024 року, другий – протягом семи тижнів. Грошове забезпечення буде виплачено в китайських юанях за межами росії.

Угода ще потребує схвалення акціонерів YNV.

Покупець – Consortium.First, консорціум на чолі з керівництвом російського бізнесу Yandex та за підтримки чотирьох інвесторів. Один із них – Argonaut, інвестиційний фонд, який повністю належить нафтовому гіганту «Лукойл».

Також серед покупців були три інші компанії: Infinity Management, IT.Elaboration та Meridian-Servis, якими володіють Олександр Чачава, Павло Прасс та Олександр Рязанов відповідно.

У Yandex NV підкреслили, що жоден із членів консорціуму не підпадає під санкції США, ЄС, Великої Британії чи Швейцарії.

Угода є наслідком геополітичної ситуації та санкцій, що вплинули на бізнес Yandex. Фактично угода означає, що найбільший технологічний гравець країни повністю перейде під власність рф.

Переговори про відокремлення російського бізнесу від його нідерландської материнської компанії тривали протягом приблизно 18 місяців.

Після завершення угоди у повній відповідності до міжнародних санкцій, накладених через російське вторгнення в Україну, YNV більше не володітиме жодними активами у росії. Після продажу YNV планує подати заявку на виключення своїх акцій з торгів на московській біржі.

До угоди увійшли всі бізнеси «Яндекса», окрім іноземних стартапів Nebius (хмарні технології), Toloka (розмітка даних), Avride (безпілотники), TripleTen (освітні сервіси) та дата-центру у Фінляндії.

Раніше ProIT повідомляв, що Splunk скорочує 560 робочих місць перед придбанням Cisco.

Також ми описували подробиці угоди між Cisco та Splunk, яка покликана суттєво розширити портфоліо безпеки.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.