ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Google: Google Cloud Spanner тепер коштує вдвічі дешевше DynamoDB Amazon «для більшості робочих навантажень»

author avatar ProIT NEWS

Компанія Google оголосила, що Cloud Spanner, її розподілена, відокремлена служба реляційної бази даних, розміщена в Google Cloud, тепер ефективніша з точки зору обчислень і зберігання й забезпечує те, що Google описує як «значну» економію для клієнтів. Про це повідомляє TechCrunch.

Пропускна здатність читання Cloud Spanner збільшена на 50%. Кожен вузол Spanner, тобто сукупність обчислювальних ресурсів, а саме процесорів, оперативної пам’яті й накопичувача, тепер може вмістити 10 ТБ пам’яті порівняно з 4 ТБ раніше.

За словами представників Google, оновлення будуть доступні для всіх клієнтів Spanner найближчими місяцями й вже сьогодні вони доступні для деяких регіональних і мультирегіональних конфігурацій. Оновлення сховища відбудеться у найближчі тижні.

У своєму дописі в блозі Google проводить порівняння з DynamoDB від Amazon, яка, за словами керівництва компанії, обробляє 126 мільйонів запитів на секунду на піку порівняно з 3 мільярдами запитів Spanner на секунду.

«Завдяки цим змінам Spanner тепер пропонує до двох разів кращу пропускну здатність читання на долар порівняно з Amazon DynamoDB для подібних робочих навантажень», – повідомили у блозі Google, не уточнюючи деталей щодо «подібних робочих навантажень».

Але це дещо нещиро.

У Google зняли цифру «126 мільйонів» з останньої публікації в блозі Amazon Prime Day, яка показує, що ресурси та системи, що належать AmazonDB, надсилали 126 мільйонів запитів на секунду на піку. Але це не теоретична стеля пропускної спроможності DynamoDB – це лише показник трафіку в перший день.

Щодо твердження Google про те, що Cloud Spanner тепер коштує «вдвічі дешевше» DynamoDB, то це дуже залежить від робочого навантаження (це Google визнає, до честі).

Готовий до виробництва екземпляр Cloud Spanner починається з ціни від $65 на місяць, але DynamoDB може працювати практично безкоштовно з ціною за запит.

Така риторика Google з’явилася в той момент, коли пошуковий гігант намагається досягти успіху у боротьбі з домінуванням AWS на ринку публічних хмар. Частка ринку Google Cloud станом на 4 квартал 2022 року становила 11% порівняно з 6% у 4 кварталі 2017 року. Але AWS безперечно лідирує зі своїми 34%.

Варто зазначити, що Google Cloud об’єктивно перебуває в кращому стані, ніж колись. У другому кварталі дохід підрозділу Google зріс на 28% і склав понад $8 мільярдів, що стало другим прибутковим кварталом Google Cloud поспіль.

Раніше ми розповідали, що Google Cloud підвищує рівень служб баз даних за допомогою Cloud SQL Enterprise Plus.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.