ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Google представить функцію «режим ремонту» на Android

author avatar ProIT NEWS

Android має намір представити функцію «режим ремонту», яка спрямована на захист особистих даних користувачів від сторонніх очей. Як повідомляє Noypigeeks, ця функція, яка наразі розробляється Google, буде включена в базову версію Android і гарантуватиме, що особисті дані залишатимуться прихованими, водночас дозволяючи технікам з ремонту отримати доступ до основних функцій смартфона.

Щоб увійти в режим відновлення та вийти з нього, користувачі повинні будуть надати свої облікові дані для блокування екрана, а також додатковий рівень безпеки.

Попри те, що смартфони стали довговічнішими та міцнішими за останні кілька років, все ще існує ймовірність того, що протягом терміну служби пристрою може знадобитися ремонт. Однак перспектива розкриття персональних даних під час процесу ремонту може викликати занепокоєння у багатьох користувачів.

Як зазначив оглядач Мішаал Рахман, «режим ремонту» дасть змогу користувачам відправляти свої пристрої на ремонт без необхідності видаляти з них дані. У цьому режимі технічні спеціалісти не матимуть доступу до програм і особистих даних, але все одно зможуть виконувати діагностику пристрою, який потребує ремонту.

Це досягається за допомогою механізму динамічного оновлення системи (Dynamic System Updates), що дозволяє смартфонам Android почати використовувати загальний образ системи (Generic System Image, GSI). У разі режиму ремонту вихідний образ завантажувальної системи поєднується з образом даних користувача, створюючи чистий екземпляр операційної системи. Коли користувач виходить із режиму ремонту, створений екземпляр видаляється, а попередній образ даних користувача відновлюється.

Крім того, для завантаження та видалення режиму ремонту знадобиться пароль користувача для блокування екрана, що гарантує збереження особистих даних навіть після перезавантаження.

Подібні функції були запропоновані іншими виробниками смартфонів, наприклад One UI Maintenance Mode від Samsung. Повідомляється, що Google також має намір запровадити режим ремонту для пристроїв Pixel у грудні 2023 року. Очікується, що для інших виробників Android режим ремонту буде випущено в наступних оновленнях.

Раніше ProIT повідомляв, Android вперше за 4 роки змінює фірмовий стиль.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.