ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Японські інженери встановили рекорд швидкості волоконно-оптичної мережі: 22,9 петабіт на секунду

author avatar ProIT NEWS

Існує величезний інтерес до космічного Інтернету, але мережа не працювала б без оптоволоконної магістралі. Ці кабелі ідеально підходять для переміщення великих обсягів даних, і це відносно перспективна технологія. Японські інженери створили єдиний волоконно-оптичний кабель, здатний передавати дані зі швидкістю 22,9 петабіт на секунду. Це приблизно у 20 разів більше, ніж весь глобальний інтернет-трафік разом, повідомляє Extreme Tech.

Рекорд встановили дослідники Японського національного інституту інформаційно-комунікаційних технологій (NICT), і це вже не перший випадок, коли вони працюють над надшвидким волокном. Та ж команда раніше встановила рекорд із 10,66 петабіт на секунду, а тепер подвоїла показники завдяки новому кабелю.

Більшість волоконно-оптичних кабелів, які працюють сьогодні, мають максимальну пропускну здатність близько 100 гігабіт на секунду. Це значно перевищує мідні кабелі, більшість із яких досягають кількох сотень мегабіт.

Однак деякі нові установки можуть оперувати гігабітами або навіть більше, хоча провайдери рідко пропонують таку можливість. Ось чому оптоволокно стало кращим способом побудови дротових мереж. Робота NICT вкотре демонструє, що ця технологія, ймовірно, стане найкращим способом забезпечення зв’язку у майбутньому.

Концептуальне зображення оптичного волокна надвеликої ємності

Кабель, розроблений у NICT, має ті самі компоненти, що й стандартна волоконна оптика, але всередині оболонки щільно укладено більше жил. Поточна версія містить 38 ядер, кожне з яких передає від 0,3 до 0,7 петабіт на секунду.

Щоб збільшити загальну пропускну здатність, команда використовувала канали даних із мультиплексуванням за довжиною хвилі (WDM) і мультиплексування з просторовим розподілом (SDM). Кожна жила може працювати у трьох режимах, надаючи кабелю 114 просторових каналів. У NICT кажуть, що повний кабель має 293 канали довжини хвилі у S-діапазоні та 457 у C і L-діапазонах, що забезпечує загальну смугу частот 18,8 ТГц.

Отже, цей кабель значно перевищує поточну пропускну здатність Інтернету, і, на думку дослідників NICT, ще є куди розвиватися. За допомогою деяких незначних змін коду команда очікує, що швидкість цього кабелю може бути збільшена до 24,7 петабіт на секунду.

Цей підхід також можна масштабувати, щоб забезпечити ще більшу пропускну здатність. За прогнозами, у майбутньому інтернет-трафік зросте у 1000 разів, і ця технологія має потенціал, щоб не відставати.

За останній рік середня кількість пошукових запитів щохвилини у Google збільшилася на 65%. Якщо у 2022 році здійснювалося 5,9 мільйона пошуків кожні 60 секунд, то у 2023-му ця позначка сягнула цілих 9 мільйонів. Такі дані виявили під час дослідження, проведеного найбільшим хмарним оператором України Ucloud.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.