ProIT: медіа для профі в IT
3 хв.

IBM Cloud Carbon Calculator: екологічне рішення для клієнтів, які використовують ШІ й HPC

author avatar ProIT NEWS

Новий IBM Cloud Carbon Calculator – це нове рішення, що має зацікавити клієнтів, які використовують хмару для робочих навантажень, зокрема ШІ, високопродуктивних обчислень (HPC) і фінансових послуг. Про це пише eWeek.

Чому вплив корпоративних і хмарних центрів обробки даних на парникові гази такий важливий?

За даними Міжнародної енергетичної асоціації (МЕА), орієнтовне споживання електроенергії глобальними центрами обробки даних у 2022 році становило 240-340 ТВт-год, або близько 1-1,3% світового попиту на електроенергію. Це не включає енергію, використану для майнінгу криптовалюти, яка, за оцінками, торік становила близько 110 ТВт-год.

При вимірюванні загального споживання енергії глобальні центри обробки даних як група входили б до 20 країн, які споживають електроенергію найбільше. Додайте криптомайнінг, і глобальні центри обробки даних отримають 11 місце, відразу після Франції.

Попри постійний швидкий розвиток відновлюваних джерел енергії, таких як сонячні, вітрові та геотермальні технології, джерела на основі вуглецю, включно з нафтою, вугіллям і природним газом, залишаються найбільшими джерелами для глобального виробництва електроенергії. Крім того, кліматичні зміни негативно впливають на багато традиційних відновлюваних джерел енергії, особливо на гідроелектростанції.

Іншими словами, необхідність скорочення викидів парникових газів досягла критичної точки.

Нещодавнє дослідження IBM Institute for Business Value показало, що більш ніж половина опитаних генеральних директорів визнали екологічну сталість головною проблемою протягом наступних 3 років.

Сталий розвиток є основним принципом Договору про Європейський Союз. У листопаді 2022 року Європейська комісія прийняла Директиву щодо корпоративної звітності про сталий розвиток (CSRD), яка значно розширює сферу вимог до звітності щодо сталого розвитку для компаній, які мають бізнес у ЄС.

Яким чином IBM робить внесок у рішення щодо скорочення викидів вуглецю? Компанія описує новий Cloud Carbon Calculator як інформаційну панель на базі ШІ. Вона розроблена, щоб допомогти клієнтам отримувати доступ до даних про використання на основі тенденцій і моделей викидів у хмарних сервісах і локаціях IBM Cloud.

По суті, нове рішення призначене для виявлення аномалій даних, викидів і закономірностей, які можуть спричиняти небажані або непотрібні викиди вуглецю. Створений на основі технології IBM Research і завдяки співпраці з Intel Cloud Carbon Calculator використовує машинне навчання (ML) і розширені алгоритми для виявлення обчислювальних «гарячих точок», які перевищують цільові показники викидів клієнтів. Також продукт надає інформацію, яка допомагає клієнтам вирішити ці проблеми й увідповіднити їх зі стратегіями викидів.

За словами представників компанії, IBM Cloud Carbon Calculator доповнює наявний портфель рішень щодо сталого розвитку: IBM Envizi ESG Suite, IBM Turbonomic, IBM Planning Analytics та IBM LinuxONE, які допомагають організаціям встановлювати, реалізовувати та досягати своїх цілей сталого розвитку.

Крім IBM, хмарні компанії та платформи, зокрема AWS, Microsoft/Azure та Google Cloud, також відреагували на зростання важливості сталого розвитку за допомогою різноманітних інструментів, які допомагають клієнтам розуміти та керувати викидами парникових газів.

З трьох найбільших хмарних гравців – AWS, Microsoft Azure й Google Cloud – найближчим конкурентом IBM, ймовірно, є Carbon Footprint від Google Cloud. Насамперед завдяки функціям аналітики BigQuery. Є схожість і зі службою Google Active Assist, яка використовує машинне навчання для оцінки валових викидів вуглецю, які клієнти можуть заощадити, якщо припинять використання неактивних ресурсів хмари або тих, що простоюють.

IBM Cloud Carbon Calculator використовує ШІ для пошуку та виявлення аномалій даних, викидів і патернів викидів вуглецю. Враховуючи глибокий досвід компанії в галузі ШІ та її успіх у використанні машинного навчання та передових алгоритмів для удосконалення інших послуг і рішень, цілком ймовірно, що нове рішення приверне увагу корпоративних клієнтів IBM.

Однак найважливішим моментом є те, як нове рішення розширює і вдосконалює зусилля та партнерство IBM у сфері гібридної хмари. Компанія була одним із перших постачальників хмарних технологій, які зробили гібридні багатохмарні технології центральною частиною своєї загальної стратегії.

Крім того, компанія продовжує зміцнювати цю позицію шляхом стратегічних придбань, інвестицій в інструменти та спільноти з відкритим кодом і підтримки глобальних і регіональних цілей сталого розвитку. Зокрема, йдеться про відчутне скорочення викидів вуглецю й інших парникових газів.

Нове рішення має значно підвищити продуктивність як IBM Cloud, так і гібридних хмарних партнерів компанії, включно з AWS, Microsoft Azure й Google Cloud. Загалом IBM Cloud Carbon Calculator видається надійною пропозицією, яка буде корисною клієнтам і партнерам IBM у всьому світі, а також самій компанії.

Раніше ми повідомляли, що IBM запускає корпоративну платформу ШІ watsonx.ai для бізнесу.

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.