ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

ЄС оштрафував TikTok на €345 млн через дитячі акаунти

author avatar ProIT NEWS

TikTok оштрафували на €345 млн за порушення законів про конфіденційність щодо обробки персональних даних дітей у ЄС, повідомляє Reuters.

За даними Комісара із захисту даних Ірландії (DPC), платформа порушила низку законів ЄС про конфіденційність у період з 31 липня 2020 року по 31 грудня 2020 року. Уповноважений із захисту даних Ірландії заявив, що китайська платформа, яка за останні роки швидко поширилася серед підлітків у всьому світі, порушила низку законів.

Зокрема, у 2020 році облікові записи для користувачів віком до 16 років у TikTok за замовчуванням позначалися як «публічні», і TikTok не перевіряв, чи дійсно сімейні акаунти створюються батьками або опікунами.

Це перший випадок, коли TikTok, що належить ByteDance, отримав догану від DPC, головного регулятора в ЄС для багатьох провідних світових технологічних компаній, через розташування їхніх регіональних штаб-квартир в Ірландії.

Представник TikTok заявив, що не згоден із рішенням DPC, зокрема із сумою штрафу, і що більшість критичних зауважень більше не є актуальними завдяки заходам, вжитим компанією до початку перевірки у вересні 2021 року.

Ще у листопаді 2020 року TikTok додав жорсткіший батьківський контроль для створення сімейних акаунтів, а в січні 2021 року змінив налаштування за замовчуванням для усіх зареєстрованих користувачів віком до 16 років на «приватне».

TikTok заявив, що планує додатково оновити свої матеріали щодо конфіденційності, щоб зробити різницю між публічними й приватними обліковими записами більш чіткою. До того ж приватний обліковий запис буде попередньо обрано для нових 16-17-річних користувачів, коли вони пізніше реєструватимуться у програмі.

DPC дав TikTok 3 місяці, щоб привести всі його процеси у відповідність зі встановленими вимогами.

Паралельно у ЄС триває інше розслідування – щодо передачі персональних даних користувачів TikTok до Китаю. У березні DPC заявив, що готує попередній проєкт рішення щодо цього розслідування.

Відповідно до Загального регламенту ЄС щодо захисту даних (GDPR), запровадженого у 2018 році, провідний регулятор будь-якої компанії може накладати штрафи у розмірі до 4% від загального доходу компанії.

DPC вже накладав на інших технологічних гігантів великі штрафи, включно з Meta у €2,5 млрд.

Раніше ProIT повідомляв, що TikTok додає текстові публікації та галереї фото, а також соцмережа дозволить вимикати персоналізовану стрічку.

Також ми писали про те, чому лідери онлайн-реклами – Meta, Alphabet та Amazon – роблять ставку на те, що генеративний ШІ зрештою стане основою їхнього бізнесу.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.