ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Канада заборонила китайський застосунок WeChat на урядових пристроях

author avatar ProIT NEWS

Канада оголосила про заборону WeChat на державних пристроях. Західні уряди мають занепокоєння щодо безпеки: застосунок може використовуватися для шпигування за користувачами, повідомляє BBC. Заборона Канади набуває чинності негайно.

WeChat є однією з найбільш використовуваних програм у світі. Вона повсюдно поширена у Китаї, а також популярна у Південно-Східній Азії та серед спільнот китайської діаспори. Цю програму, що належить китайській Tencent, іноді називають «застосунком для всього» – як WhatsApp, Facebook, Amazon і Tinder – все в одному.

Тим не менш, поки немає доказів того, що державна інформація була скомпрометована через WeChat, заявила президент Ради фінансів Канади Аніта Ананд.

«Ми використовуємо підхід до кібербезпеки, заснований на оцінці ризику, видаляючи доступ до цих програм на державних мобільних пристроях», – сказала вона.

Канада також вживає заходів щодо російської компанії Kaspersky, що займається кібербезпекою.

Користувачі видалятимуть застосунки й не зможуть завантажувати їх у майбутньому.

Незважаючи на те, що TikTok приділяють більше уваги щодо потенційних ризиків для безпеки, багато експертів вважають, що WeChat становить більшу загрозу. Йому приділяється менше уваги, тому що державні службовці в Північній Америці не використовують його так багато, як TikTok.

Колишній президент США Дональд Трамп намагався заборонити застосунок у 2020 році своїм указом, але він був заблокований судовою забороною.

Раніше ми розповідали про плани Ілона Маска створити застосунок для всього: які функції з’являться в Х (Twitter).

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.