ProIT: медіа для профі в IT
2 хв.

Microsoft починає тестування Wi-Fi 7 у Windows 11

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft тестує підтримку Wi-Fi 7 у Windows 11 Insider Preview Build 26063, про що повідомила в офіційному блозі. Цей випуск обмежено Canary Channel, хоча розгортання для користувачів Dev Channel може відбутися протягом наступних кількох тижнів.

Як зазначає HowToGeek, сучасні стандарти Wi-Fi трохи заплутані. Протягом останнього десятиліття використовували Wi-Fi 5, але виробники обладнання й інтернет-провайдери зараз наполягають на переході на Wi-Fi 6 та Wi-Fi 6E. Ці стандарти підключення наступного покоління забезпечують швидкість до 9,6 Гбіт/с, що майже в три рази перевищує максимальну швидкість Wi-Fi 5.

Платформа Wi-Fi 6E також використовує діапазон 6 ГГц – нову «смугу» для інтернет-трафіку, яка зменшує перевантаження мережі.

Середня швидкість домашнього Інтернету в США становить лише близько 224 Мбіт/с. Отже, дуже мало домівок можуть повною мірою скористатися Wi-Fi 6 або 6E. Але деякі високоякісні ноутбуки та смартфони тепер можуть похвалитися підключенням Wi-Fi 7, що забезпечує максимальну теоретичну пропускну здатність понад 40 Гбіт/с.

Реальна продуктивність буде різною, і більшість маршрутизаторів Wi-Fi 7 рекламують лише швидкість бездротового зв’язку 19 Гбіт/с, хоча зрозуміло, що Wi-Fi 7 – це надмірність для пересічної людини у 2024 році.

Однак на ринку вже є продукти Wi-Fi 7. І деякі з цих продуктів є ноутбуками з Windows 11. Microsoft несе відповідальність за обслуговування компаній та окремих осіб, яким потрібне підключення Wi-Fi 7, тому вона тестує Wi-Fi 7 у Windows 11.

Подібний випуск для Windows 10 виглядає малоймовірним. Були чутки про Wi-Fi 7 у Windows 10 – як позитивні, так і негативні. Але виробники не постачають ноутбуки з Windows 10 із картами Wi-Fi 7, а маршрутизатори Wi-Fi 7 все ще будуть відносно рідкісними, коли термін служби Windows 10 завершиться в жовтні 2025 року. Якщо Microsoft вирішить поширити стандарт на Windows 10, це принесе користь мізерній частині бази користувачів ПК.

Зазначимо, що ви можете перевірити з’єднання Wi-Fi 7 лише в Windows 11 Insider Preview Build 26063. Ця збірка є ексклюзивною для Canary Channel, оскільки Microsoft наразі використовує Dev Channel для підготовки свого сервісного потоку до оновлення щорічної функції Windows 11 24H2. Користувачі основної Windows 11 отримають підтримку Wi-Fi 7 пізніше цього року.

Раніше ProIT повідомляв, що Windows 11 24H2 тестує функцію ШІ Super Resolution для покращення ігрового досвіду.

Також ми повідомляли, що Microsoft припиняє роботу WordPad. Windows 95 вилучено з нової збірки Windows 11 Canary.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.