ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft припиняє роботу WordPad. Windows 95 вилучено з нової збірки Windows 11 Canary

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft нарешті випустила нову збірку Windows 11 Canary зі стертим WordPad, повідомляє Tom's Hardware. Остання збірка Canary Windows 11 доступна для завантаження для Windows Insiders.

Microsoft назвала WordPad «застарілою функцією» і не включатиме її в наступні випуски Windows 11.

«Починаючи з цієї збірки, програми WordPad і People більше не встановлюватимуться після чистої інсталяції ОС. У майбутньому WordPad буде видалено під час оновлення. WordPad не можна буде повторно інсталювати. WordPad – це застаріла функція Windows», – йдеться у повідомленні.

Протягом багатьох років WordPad був основним безкоштовним текстовим редактором, який був частиною операційної системи фактично ще з часів Windows 95.

Багато хто віддає перевагу цьому текстовому редактору для створення і редагування простих текстових документів. Але замість нього Microsoft рекомендує інший текстовий процесор.

«Ми рекомендуємо Microsoft Word для форматованих текстових документів, таких як .doc і .rtf, і Windows NoteРad для простих текстових документів, таких як .txt», – повідомили у компанії.

У Windows 11 Insider Preview Build 26020 також буде видалено Cortana. Це й не дивно, оскільки Microsoft наполягає на тому, що Copilot AI буде не просто помічником, тому виробники клавіатур повинні мати клавішу Copilot. Цей ключ буде включено до лінійки відроджених периферійних пристроїв.

П’ять років тому Microsoft планувала видалити Windows Paint, і Windows 10 Fall Creator Update стала першим випуском без нього. Але корпорація поступилася через масовий попит, зробивши програму піксельного малювання доступною для встановлення через Microsoft Store. Згодом MS Paint було значно перероблено з Windows 11.

Можливо, якщо буде попит, Microsoft зможе зробити те саме з WordPad. У найкращому випадку ми можемо побачити, як корпорація зробить WordPad доступним для встановлення через свій магазин програм. Хоча є багато альтернатив, WordPad був за замовчуванням і мав набагато більше функцій обробки тексту, аніж NotePad.

WordPad – не єдиний компонент, який Microsoft прибирає з Windows. Нещодавно компанія відмовилася від голосового асистента Cortana й оголосила про завершення роботи Microsoft Support Diagnostic Tool (MSDT).

Крім того, незабаром буде відключено старі протоколи безпеки транспортного рівня, щоб зробити Windows 11 більш безпечною.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.