ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

На багатьох клавіатурах вперше за 30 років зʼявиться нова клавіша Copilot

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft прагне, щоб 2024 рік став «роком комп’ютерів зі штучним інтелектом», і розпочинає зі змін у розкладці клавіатури. Нова клавіша Copilot зʼявиться на низці нових ноутбуків від партнерів Microsoft, повідомляє The Verge.

Клавіша Copilot – це перша велика зміна розкладки клавіатури комп’ютера із Windows майже за три десятиліття.

«Майже 30 років тому ми представили клавішу Windows на клавіатурі комп’ютера, що дало змогу людям у всьому світі швидко взаємодіяти з Windows. Ми розглядаємо це як наступний крок у подорожі з Windows, де Copilot стане точкою входу у світ ШІ на ПК», – зазначив Юсуф Мехді, виконавчий віцепрезидент і директор із маркетингу компанії Microsoft.

Нова клавіша Copilot замінить клавішу меню (клавішу програми), яка була введена разом із клавішею Windows десятиліття тому. На більшості клавіатур вона розміщуватиметься поруч із правою клавішею Alt, причому розташування буде різним залежно від виробника обладнання й на різних ринках. Це те саме місце, де у 2019 році Microsoft додала спеціальну клавішу Office до своїх клавіатур.

Клавіша Copilot запускає Windows Copilot, вбудований у Windows 11, пропонуючи чат-бота, схожого на ChatGPT, який може відповідати на запити або навіть виконувати дії всередині Windows.

Якщо Windows Copilot ще не доступний у вашій країні, то клавіша Copilot запустить Windows Search.

Клавіша Windows відкриває меню «Пуск» або поєднується з різними іншими клавішами для швидкого доступу до функцій і можливостей Windows.

Клавіша Copilot поки що є лише клавішею запуску. Незрозуміло, чи планує Microsoft дозволити використовувати її у поєднанні з іншими клавішами у майбутньому.

Ходять чутки, що навесні компанія випустить нові моделі Surface Pro 10 і Surface Laptop 6 зі спеціальною клавішею Copilot на пристроях Surface. Очікується, що Microsoft оголосить всі деталі на CES 2024 наступного тижня.

Здається, що Microsoft вбудовувала Copilot у все протягом 2023 року, і цей новий ключ Copilot є частиною більших змін на основі ШІ, запланованих для Windows протягом 2024 року.

«У цьому році ми розпочнемо значний перехід до більш персонального й інтелектуального майбутнього, де ШІ буде бездоганно вплетений у Windows від системи до апаратного забезпечення. Це не тільки спростить роботу з комп’ютером, але й покращить її, зробивши 2024 рік роком ПК зі штучним інтелектом», – наголосив Мехді.

Раніше ми повідомляли, що Copilot від Microsoft на базі OpenAI доступний для iPhone та iPad і як окрема програма на Android.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.