ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft «вбиває» WordPad у Windows після 28 років роботи програми

author avatar ProIT NEWS

Корпорація Microsoft оголосила, що з майбутнім оновленням Windows видалить WordPad з операційної системи, оскільки програма майже 30-річної давнини застаріла й більше не знаходиться у стадії активної розробки. Однак компанія не вказала точний час цієї зміни, повідомляє Bleeping Computer.

WordPad – це базова програма для редагування тексту, яка дає змогу користувачам створювати та редагувати документи з відформатованим текстом, а також додавати зображення й покликання на інші файли.

Програма автоматично встановлюється у системах Windows з 1995 року (з моменту випуску Windows 95) і надає користувачам базовий текстовий процесор і редактор документів, інтегрований в операційну систему.

Тепер компанія пропонує як альтернативу Microsoft Word і Notepad («Блокнот») для тих, кому не потрібна підтримка форматованого тексту.

«WordPad більше не оновлюється й буде видалено у наступному випуску Windows. Ми рекомендуємо Microsoft Word для документів із форматованим текстом, таких як .doc і .rtf, і «Блокнот» Windows для документів зі звичайним текстом, таких як .txt», – повідомили у Microsoft.

У корпорації не назвали точних причин припинення роботи WordPad. Однак у матеріалі Bleeping Computer зазначено, що на початку цього року зловмисне програмне забезпечення Qbot почало заражати комп’ютери й уникати виявлення, зловживаючи недоліком DLL у програмі Windows 10 WordPad.

WоrdPad – не єдиний компонент, який Microsoft прибирає з Windows. Нещодавно компанія відмовилась від голосового асистента Cortana й оголосила про завершення роботи Microsoft Support Diagnostic Tool (MSDT).

Крім того, Microsoft незабаром відключить старі протоколи безпеки транспортного рівня, щоб зробити Windows 11 більш безпечною.

Раніше ProIT повідомляв, що Microsoft незабаром дозволить користувачам Windows 11 видаляти ще більше вбудованих програм.

Також ми писали про те, що Paint може стати наступною програмою для Windows, яка отримає ШІ-функціонал.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!‌‌

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.