ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Microsoft припиняє роботу сторонніх драйверів принтерів у Windows

author avatar ProIT NEWS

Користувачі Windows при використанні принтерів мають багато клопоту: від проблем із драйверами сторонніх виробників до оновлень Windows, які повністю порушують функціональність принтера. Але справи покращаться: Microsoft припиняє підтримку драйверів принтерів сторонніх виробників у Windows Update.

Компанія оголосила про плани спростити процес встановлення принтера і зменшити кількість проблем із безпекою та сумісністю, які можуть виникнути при використанні драйверів сторонніх виробників, повідомляє Tech News Space.

Починаючи з Windows 10 21H2, драйвер класу IPP від ​​Microsoft підтримує принтери, сумісні зі службою друку Mopria. Драйвери класу IPP забезпечують базові функції принтера без необхідності встановлення сторонніх драйверів чи утиліт.

Цей метод надання вбудованої підтримки через Windows Update працює настільки добре, що Microsoft відмовляється від обслуговування так званих оновлень «Застарілі драйвери принтера v3 та v4».

У 2025 році компанія припинить публікацію нових драйверів у Windows Update через програму сумісності обладнання Windows (WHQL), але можливість оновлювати наявні драйвери, вже опубліковані у Windows Update, залишиться.

Починаючи з 2026 року, під час встановлення нового принтера Windows надаватиме пріоритет власному драйверу над драйверами виробника, опублікованими у Windows Update.

У 2027 році Microsoft назавжди заборонить оновлення сторонніх драйверів, якщо це не стосується проблем безпеки.

Користувачі Windows все ще можуть інсталювати драйвери сторонніх розробників за допомогою інсталятора виробника обладнання. Драйвери, які вже були завантажені у Windows Update до закінчення терміну служби (і навіть після завершення служби у 2027 році), все ще можна встановити у системі Windows.

У корпорації Microsoft пообіцяли, що проблеми безпеки, пов’язані зі старішою платформою драйверів (не Mopria), будуть продовжувати вирішуватися протягом життєвого циклу підтримки операційної системи. Компанія не буде видаляти наявні функції зі старіших драйверів v3 та v4 після завершення виходу з експлуатації.

Оскільки драйвер класу IPP підтримує друк, надсилання факсів і сканування через USB і мережу, у Microsoft очікують, що перехід для користувачів буде плавним.

Крім того, всі основні виробники принтерів (Hewlett-Packard, Canon, Brother, Epson, Lexmark, Samsung тощо) пропонують пристрої, сумісні з Mopria.

Тепер залишилося лише вирішити проблему цін на чорнило, яке дорожче пеніциліну, елітного алкоголю та донорської крові…

Раніше ми повідомляли, що Microsoft припинила офіційну підтримку програмного забезпечення для Surface Duo першого покоління.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.